Reklama

Juventus – Milan: Pioli vjen me rotacion të formacionit

Must Read

Conte kërkon vetëm një sforco të fundit

Një klasifikim që, për ta thënë sipas Kontes, ka shkuar përtej çdo pritshmërie, e madje edhe përtej çdo precedenti,...

Rashford: Objektivi i Real Madridit

Real Madridi po e kërkon zëvendësuesin e Karim Benzemas për afatin e janarit, pasi Luka Jovic ka dështuar ta...

Presidenti i Barcelonës jep lajmin e madh për Messin dhe tifozët

Edhe pse në moshën 32 vjeç, Messi vazhdon të vendosë standarde të reja të përsosmërisë në La Liga dhe...

Milani do të luajë përballë Juventusi mbrëmjen e nesërme në një transfertë aspak të lehtë për kuqezinjtë.

Në kuadër të ndeshjes, trajneri Pioli duket se po përgatitet ta ndryshojë totalisht fytyrën e Milanit të tij, pasi siç raportohet së fundmi nga mediat në Itali, “Djalli” mund të zbresë në fushë me skemën 3-4-2-1.

Një revolucion total, me Piolin që nuk e ka provuar kurrë këtë skemë te Milani. Sipas gjasave, treshja e prapavijës do të përbëhet nga Romagnoli, Duarte dhe Ricardo Rodriguez. Ky i fundit do të rikthehet në formacion pas disa ndeshjesh në stol.

Në mesin e fushës pritet të konfirmohen Bennacer dhe Krunic, të cilët ishin ndër të vetmit që patën nota pozitive ndaj Lazios, ashtu si Theo Hernandez, që është kthyer në të padiskutueshëm në krahun e majtë.

Në të djathtë Conti duket më i avantazhuar nga Calabria, teksa do të rikthehej te moduli që e bëri të shkëlqejë në Itali me Atalantën. Sulmi pritet të përbëhet nga Suso e Calhanglu, të cilët mbështesin Piatek. Paqueta e Leao pritet që ta nisin nga stoli.

Reklama

- Reklama -
- Reklama -

TË FUNDIT

Ibrahimoviç drejt Serisë A, zbulohet telefonata me trajnerin e ekipit italian

Zlatan Ibrahimoviç është një nga emrat më të diskutuar kohët e fundit, për shkak se vendosur të largohet nga kampionati amerikan dhe do të...

ZYRTARE: Muriqi mungon ndaj Republikës çeke

Vedat Muriqi nuk ka arritur të rikuperohet nga lëndimi.Vedat Muriqi nuk ia ka dalë të riaftësohet nga lëndimi dhe si pasojë do të mungojnë...

Vazhdon ‘mallkimi’ për kapitenët e Arsenalit – goditet edhe Aubameyang

Granit Xhaka nuk doli të ishte viktima e fundit e tifozëve të Arsenalit pas përplasjes pak ditë më parë.Mesfushori shqiptar ishte largua nga fusha...

PSG e do Viniciusin për ta lejuar kalimin e Mbappes te Real Madridi

Paris Saint-Germain është në presion nga e ardhmja e Kylian Mbappes, pasi Real Madridi e do me ngulm transferimin e francezit.Los Blancos e duan...

Situatë tensionuese te Anglia, lojtarët dalin kundër Southgate

Mediet në Angli raportojnë se lojtarët brenda kombëtares mendojnë se ka pasur reagim të tepërt në lidhje me incidentin mes Sterling dhe Gomez në...

“Dhimbje kokë” për Conten, mbrojtësi i Interit dëmtohet dhe lë grumbullimin e Kombëtares

Alesandro Bastoni, lojtari i Interit ka lënë grumbullimin e Kombëtares U-21 të Italisë. Sipas asaj që raporton “Sky Sport”, mbrojtësi ka pasur një dëmtim,...

Mbrojtësi çek tregon ‘pikën e dobët’ të Kosovës

Të enjten Çekia në Plzen pret Kosovën, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020.Të dy këto kombëtare janë në garë për vendin...

Plas te Anglia, dy lojtarët bëjnë sherr në stërvitje. Ylli i Cityt pezullohet nga kombëtarja

Ndeshja mes Liverpulit dhe Mançester Sitit duket se vazhdoj edhe te grumbullimi i Kombëtares, për Rahem Sterling dhe Xho Gomez.Dy lojtarët anglez janë kapur...
- Reklama -

More Articles Like This

- Advertisement -