Reklama

Dybala tregon si është të luash me Messi dhe CR7

Must Read

Këto janë transferimet më të mëdha të të gjitha kohërave, Neymar vetëm i teti

Neymar është futbollisti më i shtrenjtë në botë pas transferimit te PSG për shifrën e 222 milionë eurove. Ai u...

Massimo Moratti paralajmëron transferimin historik të Inter!

Ish presidenti i Inter, Massimo Moratti ka rishfaqur përsëri ëndrrën e Neroazzurëve për ta veshur Lionel Messin me fanellën...

Raiola ‘thikë pas shpine’ Juventusit!

Juventus këtë verë mund të mbetet pa njërin prej talenteve të saj më të mëdhenj. Bëhet fjalë për Matthijs De...

Plani ambicioz i Zhang:130 milionë euro për 4 emra!

Një Inter tërësisht ndryshe duket se po bëhet gati për sezonin e ardhshëm. Ky është plan i presidentit Neroazzurë, Steven...

Milan ka gati goditjen e rradhës!

Milan duket se akoma dëshiron që ta ketë nën urdhërat e saj lojtarin e Dalian Yifang, Yanick Carrasco. Skuadra milaneze...

Paulo Dybala ka dhënë një intervistë për “El País”, në të cilën tregon përjetimet e ndarjes së dhomës së zhveshjes me dy yjet më të mëdhenj të futbollit botëror, Cristiano Ronaldo te Juve dhe Leo Messi tek Argjentina. Jashtë vëmendjes së yllit bardhezi nuk ka mbetur as dueli kundër Atlético Madridit në Champions dhe filozofia e tij e lojës.

Nënshkrimi i Juventusit me Cristiano – “Shokët e mi më thanë: Ju keni fatin të keni më të mirin në kombëtare dhe tani edhe në klub. Unë u përgjigja: Nuk e keni gabim. Në fakt, ishte një avantazh për mua. Duke u stërvitur me të dy, mund t’i studioj ato çdo ditë. Kush nuk dëshiron të mësojë prej tyre, të bëhet më i mirë? Ne po flasim për dy fenomene, dy lloje të ndryshme lojtarësh, që janë një, ose dy hapa mbi pjesën tjetër. Ata kanë dominuar në më shumë se dekadën e fundit, kanë qenë në majë, i bënë mirë njëri-tjetrit”.

Marrëdhënia me Messin dhe Ronaldon – ”Unë kam raport të mirë me Cristiano. Ne flasim shumë, ndonjëherë bisedojmë për një kohë të gjatë… për kombëtaren, Juve, por edhe për gjëra, që nuk kanë asnjë lidhje me futbollin. Edhe me Leon, marrëdhënia është rritur shumë. Ne ndajmë pasditet si shokë në kombëtare, kemi krijuar një grup, që luajmë letra në dhomë (në grumbullime)”.

Simeone – “Kur luan në shtëpi, bën shumë më ndryshe sesa si vizitor. Vitin e kaluar, kur shkuam në “Wanda Metropolitano”, ai luajti shumë mirë. Në asnjë moment nuk kishte ekip mbrojtës, krejt e kundërta. Atletico Madrid ishte një ekip agresiv, që luftoi për çdo top dhe na sulmoi. Në kthim, në Torino, ne prisnim një ekip të ngjashëm, por nuk ishte ashtu. Ekipet e “Cholo” mbrohen mirë”.

Mbarimi i arsimit në kolegj dhe futbolli – “Kam mbaruar kolegjin dhe e vlerësoj këtë. Studimet të japin mjete shtesë në jetë dhe kjo është e qartë. Kjo gjë vlen për të gjithë. Por, për rastin tim, më lejoi të kisha një jetë normale, atë të çdo adoleshenti. Asokohe pata rastin t’i shërbej vetes, mësova të pastroj dhomën, të ndaj gjithçka me shokët. Kjo është shumë e shëndetshme në jetë. Edhe futbolli edukon. Ishte një arsimim që mund të duket i padukshëm, por më mësoi të respektoj shokët, të zbatoj oraret dhe të kem disiplinë. Që atje më është bërë rregull: nëse të shtunën kam ndeshje, të premten duhet të fle herët”.

Reklama

TË FUNDIT

Pogba larg Manchester United, tregon skuadrën e re!

Agjenti i Paul Pogba, Mino Raiola, ka raporte të shkëlqyera me Real Madrid. Paul Pogba preferon një transferim tek Real Madrid përpara një rikthimi tek...

Real Madrid bën gati shkëmbimin e bujshëm!

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, është një admirues i madh i Erling Haaland dhe po bën gati terenin gati për ta transferuar atë...

AC Milan po përgatitë surprizën e këndshme për tifozët e saj!

Bëhet e ditur se drejtuesit e AC Milan së fundmi janë takuar me përfaqësuesit e mesfushorit të Manchester City, David Silva, raporton Corriere dello...

Houssem Aouari drejt Premier League!

Houssem Aouar është padyshim një prej talenteve më të dalluar në këtë sezon në gjithl ligat e mëdha europiane. Forma që po kalon me Lyon...

Chelsea dhe Arsenal në betejë për yllin e Bayern!

Pas Arsenalit edhe Chelsea ka hyrë në garë për të siguruar shërbimet e mbrojtësit ët Bayern Munchen, Jerome Boateng. Mbrojtësi gjerman po përflitet shumë se...

UEFA tregon formacionin më të mirë në historinë e Champions League!

UEFA ka bërë publik formacionin më të mirë në historinë e Champions League, ku shumica prej tifozëve janë pajtuar me këtë përzgjedhje. Në portë është...

Liverpool duelon me Real Madrid në merkato!

Jurgen Klopp e pëlqen shumë Boubakary Suomuare të Lille dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit një transferim të tij gjatë verës. Gjermani nuk duket...

Bayern dhe zyrtarisht rinovon me Muller!

Thomas Muller edhe zyrtarisht tanimë ka rinvouar kontratën me Bayern Munchen. Mediat gjermane kishin ditë që raportonin për një rinovim mes të dy palëve dhe...

More Articles Like This