Ranieri: Ronaldo ishte në ajër për një orë e gjysmë!

Claudio Ranieri e pranon se Sampdoria u mund nga “dy gola kryevepër” që i shënoi Juventusi, ndërsa shtoi se Cristiano Ronaldo dukej si një lojtar i NBA.

Bianconerët shënuan me Paulo Dybalan dhe me Ronaldon, ku të dy harkimet erdhën nga Alex Sandro.

“Unë jam shumë i kënaqur me mënyrën se si luajtëm”.

“Kur kundërshtarët tuaj shënojnë dy gola kryevepra si këto, ju vetëm mund të shtrëngoni dorën e tyre dhe tu thoni urime. gola si ato ja vlejnë ta paguani çmimin e biletës”.

“Megjithatë, kjo shfaqje na jep më shumë besim, sepse ne reaguam mirë dhe krijuam disa shanse të mira”.

“Ai dukej si një lojtar i NBA! Ai ishte në ajër për një orë e gjysmë!”, thotë Ranieri duke qeshur.

“Ju nuk mund të thoni asgjë në lidhje me këtë, thjesht duhet ta hiqni kapelën dhe kjo është e gjitha”, përfundoi ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here