Reklama

Hakmarrja po vjen: Icardi drejt Serie A, por jo te Interi!

Must Read

Bombë: Cancelo rikthehet në Serie A te gjiganti italian!

Joao Cancelo mund të rikthehet te Juventusi vetëm pas një viti të kaluar në Ligën Premier. Mbrojtësi i djathtë portugez...

Chelsea gati ta shesë, Kepa drejt gjigantit europian!

Kepa Arrizabalaga është duke i kaluar ditët e tij të fundit si portieri i Chelseat. Portieri spanjoll ka humbur vendin...

Klubi i Serisë A interesohet për Higuainin, ja prapaskenat

Edhe pse bëri një nisje të mirë të sezonit me Juventusin, tashmë Higuain vuan balotazhin me Dibalën, i cili...

Tifozi 10-vjeçar i United letër Klopit: Të lutem, mos fito më. Gjermani i kthen përgjigje

Tifozët e Liverpulit po bëhen gati për një festë të madhe përpara, ndërsa skuadra e tyre po marshon drejt...

Rivaldo: Nuk e pranoj këtë transferim të Barcelonës

Braziliani Rivaldo ka kritikuar Barcelonën për transferimin e Martin Braithwaite. Me lëndimet e Ousmane Dembele dhe Luis Suarez, Barcelona ndërhyri...

Mauro Icardi nuk është dorëzuar para idesë se e ka humbur betejën e tij me Inter-in, e cila filloi një vit më parë dhe është gati të marrë hakmarrjen e tij. Një hakmarrje që ka një emër: Juventus.

Sipas të përjavshmes italiane Panorama, kjo është dëshira e vërtetë e sulmuesit argjentinas, i cili tani ndodhet te PSG, por që mund të vendosë të mos e vazhdojë aventurën e tij në Francë dhe të kthehet në Itali për të veshur fanellën e rivalëve të përjetshme të zikaltërve.

Një ide kjo që nuk duhet t’i pëlqejë aspak Marotta-s, i cili ka qenë fitimtari i luftës deri tani. Nëpërmjet fjalëve të Wanda Nara-s, gruaja dhe menaxherja e tij, Icardi ka lënë gjurmë të qarta në lidhje me qëllimet e tij.

“Marotta nuk e ka fituar akoma luftën me Icardi-n, sepse vera e ardhshme parashikohet përsëri e nxehtë, me deklaratat e Wanda-s që lënë të kuptohet se argjentinasi mund të kthehet në Itali për të luajtur me Juventus-in”, shkruan Panorama.

“Mbetet akoma edhe një raund për t’u luftuar mes Icardi-t dhe Inter-it, por bilanci i drejtuesit zikaltër është pozitiv një vit pas divorcit me argjentinasin”.

“Nëse më pas do të arrijë të fitojë titullin në këtë sezon, Marotta do të hynte në histori dhe do të ishte e vështirë të mos lidhej fillimi i mbretërisë së tij te zikaltrit me atë akt formal për t’i hequr pushtetin përfaqësuesit kryesor të Inter-it para epokës Marotta”.

Reklama

TË FUNDIT

Milan ndalet në barazim në transfertën me Fiorentinën

Milani nuk ka mundur të shkoj më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te Fiorentina në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të...

Rebic nuk ka të ndalur: Kroati shënon ndaj Fiorentinës, Milan në avantazh (VIDEO)

https://twitter.com/semo33x/status/1231325127406751749?s=20

E bujshme: Tuchel bën gati valixhet, PSG ka gjetur trajnerin e ri në Serie A!

Sytë e PSG-së janë kthyer nga Simone Inzaghi. Drejtori sportiv i kampionëve të Francës, Leonardo, po ndjek trajnerin e Lazio-s, që po lufton për titullin...

Manchester City mposht Leicesterin në derbin e javës

Manchester City me shumë vështirësi ja ka dalë të marrë tre pikë ndaj Licester City. Në ndeshjen e javës së 27-të në Premierligë, Manchester City...

Formacionet zyrtare: Levante – Real Madrid

Levante dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Mbretërit janë mysafir të Levantes në ndeshjen e vlefshme...

Ronaldo nuk ka të ndalur, Juventus fiton në transfertën me Spal

Juventusi mori 3 pikë të arta në ndeshjen kundër SPAL-it, pasi fituan 1-2 në transfertë. Skuadra kampione e Italisë nuk shkëlqeu, por arriti të...

Goli i javës: Januzaj shënon super gol ndaj Valencias (VIDEO)

Ylli shqiptar, Adnan Januzaj ka shënuar gol të bukur për Real Sociedadin në ndeshjen e sotme (e shtunë) ndaj Valencias në kuadër të javës...

Formacionet zyrtare: Fiorentina – Milan

Fiorentina dhe Milani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Rossonerët luajnë në udhëtim te klubi Viola në kuadër të...

More Articles Like This