Reklama

15 transferimet më të shtrenjta në histori të Chelsea

Must Read

Bombë: Cancelo rikthehet në Serie A te gjiganti italian!

Joao Cancelo mund të rikthehet te Juventusi vetëm pas një viti të kaluar në Ligën Premier. Mbrojtësi i djathtë portugez...

Chelsea gati ta shesë, Kepa drejt gjigantit europian!

Kepa Arrizabalaga është duke i kaluar ditët e tij të fundit si portieri i Chelseat. Portieri spanjoll ka humbur vendin...

Klubi i Serisë A interesohet për Higuainin, ja prapaskenat

Edhe pse bëri një nisje të mirë të sezonit me Juventusin, tashmë Higuain vuan balotazhin me Dibalën, i cili...

Tifozi 10-vjeçar i United letër Klopit: Të lutem, mos fito më. Gjermani i kthen përgjigje

Tifozët e Liverpulit po bëhen gati për një festë të madhe përpara, ndërsa skuadra e tyre po marshon drejt...

Rivaldo: Nuk e pranoj këtë transferim të Barcelonës

Braziliani Rivaldo ka kritikuar Barcelonën për transferimin e Martin Braithwaite. Me lëndimet e Ousmane Dembele dhe Luis Suarez, Barcelona ndërhyri...

Chelsea të enjten konfirmoi marrëveshjen me Ajax, për transferimin e Hakim Ziyech në ‘Stamford Bridge’, nga vera e vitit 2020.

Transferimi i marokenit i ka kushtuar Chelseas hiq më pak se 40 milionë euro, për t’u bërë lojtari i tetë më i shtrenjtë në histori të klubit nga Londra.

Portieri Kepa Arrizbalaga i transferuar për 80 milionë euro nga Athletico Bilbao, mbetet transferimi më i shtrenjtë në histori të Chelsea.

15 transferimet më të shtrenjta të Chelseas:

N’Golo Kante| 35.8 milionë euro nga Leicester City

Danny Drinkwater| 37.9 milionë euro nga Leicester City

Diego Costa| 38 milionë euro nga Atletico Madrid

Michael Essien| 38 milionë euro nga Lyon

Didier Drogba| 38.5 milionë euro nga Marseille

Michy Batshuayi| 39 milionë euro nga Marseille

Tiemoue Bakayoko| 40 milionë euro nga Monaco

Hakim Ziyech| 40 milionë euro nga Ajax

Andri Shevchenko| 43.88 milionë euro nga Milan

Mateo Kovacic| 45 milionë euro nga Real Madrid

Jorginho| 57 milionë euro nga Napoli

Fernando Torres| 58.50 milionë euro nga Liverpool

Christian Pulusic| 64 milionë euro nga Borussia Dortmund

Alvaro Morata| 66 milionë euro nga Real Madrid

Kepa Arrizbalaga| 80 milionë euro nga Athletico Bilbaio

Reklama

TË FUNDIT

Milan ndalet në barazim në transfertën me Fiorentinën

Milani nuk ka mundur të shkoj më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te Fiorentina në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të...

Rebic nuk ka të ndalur: Kroati shënon ndaj Fiorentinës, Milan në avantazh (VIDEO)

https://twitter.com/semo33x/status/1231325127406751749?s=20

E bujshme: Tuchel bën gati valixhet, PSG ka gjetur trajnerin e ri në Serie A!

Sytë e PSG-së janë kthyer nga Simone Inzaghi. Drejtori sportiv i kampionëve të Francës, Leonardo, po ndjek trajnerin e Lazio-s, që po lufton për titullin...

Manchester City mposht Leicesterin në derbin e javës

Manchester City me shumë vështirësi ja ka dalë të marrë tre pikë ndaj Licester City. Në ndeshjen e javës së 27-të në Premierligë, Manchester City...

Formacionet zyrtare: Levante – Real Madrid

Levante dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Mbretërit janë mysafir të Levantes në ndeshjen e vlefshme...

Ronaldo nuk ka të ndalur, Juventus fiton në transfertën me Spal

Juventusi mori 3 pikë të arta në ndeshjen kundër SPAL-it, pasi fituan 1-2 në transfertë. Skuadra kampione e Italisë nuk shkëlqeu, por arriti të...

Goli i javës: Januzaj shënon super gol ndaj Valencias (VIDEO)

Ylli shqiptar, Adnan Januzaj ka shënuar gol të bukur për Real Sociedadin në ndeshjen e sotme (e shtunë) ndaj Valencias në kuadër të javës...

Formacionet zyrtare: Fiorentina – Milan

Fiorentina dhe Milani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Rossonerët luajnë në udhëtim te klubi Viola në kuadër të...

More Articles Like This