Trajneri i Barcës flet per Manajn. Ja pse e ftova te skuadra e parë

Must Read

Scudetto do të rikthehet në Milano: Ja formacioni i frikshëm i Interit për sezonin e ardhshëm (FOTO) 🔥

Inter është njëra nga skuadrat mjaftë aktive në merkato. Neraoxurët kanë siguruar transferimin e Hakimit, Kolarovit dhe së fundmi...

Chiesa tek gjiganti i Serie A për 50 milionë euro!

Federico Chiesa i Fiorentinës duket se e ka të qartë të ardhmen e tij. Kjo pasi Andrea Pirlo e ka...

Milan-Lyon, gati shkëmbimi i bujshëm!

AC Milan tashmë ka gati ofertën në drejtim të Lyon për të transferuar sulmuesin e saj, Memphis Depay, teksa...

Bombë: Nikola Milenkovic tek gjiganti i Serie A, por jo tek Milan!

Fiorentina duket se më në fund ka gjetur blerësin potencial të mbrojtësit serb. Nikola Milenkovic i Fiorentinës duket se ka...

I paparashikueshëm si gjithmonë: Mario Balotelli mbetet në Serie A!

Mario Balotelli ka vendosur të qëndrojë në Serie A. Genoa ka vendosur ti ofrojë Balotellit kontratë një vjeçare, ndërsa Super...

Rey Manaj është ftuar për herë të parë te skuadra A e Barcelonës, duke u përfshirë në listën e lojtarëve për ndeshjen e së shtunës kundër Getafe.

Sulmuesi shqiptar në afatin kalimtar të janarit kaloi te Barcelona B, por së fundi është stërvitur me ekipin e parë, shkaku i lëndimeve të Luis Suarez dhe Ousmane Dembele.

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien, ka dhënë arsyet e kësaj ftese të Manajt në skuadrën e parë, duke e vlerësuar sulmuesin 22 vjeçar me prejardhje nga Lushnja.

“Rey Manaj nuk ka qenë këtu për një kohë të gjatë, por karakteristikat mund të na ndihmojnë”, ka deklaruar Setien.

“Ne e kemi bindjen se Manaj do të na ndihmojë. Po e them prapë, ka që një kohë të shkurtër këtu, por duhet të përshtatet, por predispozicioni i tij është shumë i mirë”.

TË FUNDIT

Spartak kërkon Aurier!

Spartak Moscow beson se mund të arrijë një marrëveshje për të transferuar Serge Aurier nga Tottenham, raporton Sky Sports. Aurier nga ana tjetër do të...

Liverpool heq dorë nga Sarr!

Ismaila Sarr më nuk është një objektiv i skuadrës së Liverpool, siç raporton talkSPORT. The Reds ishin shumë të përfolur për një transferim të mundshëm...

Hudson Odoi dëshiron të largohet nga Chelsea!

Anësori i Bluve të Londrës kërkon largimin nga Stamford Bridge. Callum Hudson-Odoi po kërkon me çdo kusht të arrijë një marrëveshje huazimi tek ndonjë skuadër...

Mediaset: Ylli i Milan transferohet tek Lyon!

AC Milan dhe Lyon duket se kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Lucas Paquetas para përfundimit të këtij afati kalimtar. Nga kjo marrëveshje skuadra...

E FUNDIT: Allegri merr drejtimin e gjigantit të Serie A!

Massimiliano Allegri ka shprehur gatishmërinë për të pranuar një post si trajneri kryesor i Romës nëse i ofrohet kjo mundësi, raporton Corriere dello Sport. Drejtuesit...

Derbi i Milanos: Inter transferon objektivin kryesor të Rossonerëve!

Inter raportohet se ka hyrë fuqishëm në garë për transferimin e Nikola Milenkovic pasi Milan Skriniar këto ditë pritet që të transferohet tek Tottenham. Neroazzurët...

Zyrtare: Vjen oferta 50 milionëshe për Skriniar!

Milan Skriniar prej sezonit të ardhshëm me shumë gjasa do të jetë nën urdhërat e Jose Mourinhos tek skuadra e Tottenham Hotspur. Drejtori i Spursave,...

Draxler në Serie A!

Sulmuesi i Paris Saint Germain, Julian Draxler, është shumë pranë një transferimi tek skuadra e Lazios. Corriere dello Sport raporton se Lazio mund të bëj...

More Articles Like This