Reklama

Van de Beek hedh poshtë thashethemet: Nuk kam marrëveshje me Realin

Must Read

Bombë: Cancelo rikthehet në Serie A te gjiganti italian!

Joao Cancelo mund të rikthehet te Juventusi vetëm pas një viti të kaluar në Ligën Premier. Mbrojtësi i djathtë portugez...

Chelsea gati ta shesë, Kepa drejt gjigantit europian!

Kepa Arrizabalaga është duke i kaluar ditët e tij të fundit si portieri i Chelseat. Portieri spanjoll ka humbur vendin...

Klubi i Serisë A interesohet për Higuainin, ja prapaskenat

Edhe pse bëri një nisje të mirë të sezonit me Juventusin, tashmë Higuain vuan balotazhin me Dibalën, i cili...

Tifozi 10-vjeçar i United letër Klopit: Të lutem, mos fito më. Gjermani i kthen përgjigje

Tifozët e Liverpulit po bëhen gati për një festë të madhe përpara, ndërsa skuadra e tyre po marshon drejt...

Rivaldo: Nuk e pranoj këtë transferim të Barcelonës

Braziliani Rivaldo ka kritikuar Barcelonën për transferimin e Martin Braithwaite. Me lëndimet e Ousmane Dembele dhe Luis Suarez, Barcelona ndërhyri...

Mesfushori i Ajaxit, Donny van de Beek ka thënë se thashethemet rreth një marrëveshje transferimi te Real Madridi janë të pakuptimta dhe të parakohshme.

Muajin e kaluar, një raport në gazetën e njohur Holandeze De Telegraaf, pretendonte se Los Blancos kanë arritur një marrëveshje personale me lojtarin që prej verës së kaluar dhe tani kanë një marrëveshje gojore me Ajaxin për të nënshkruar për 55 milionë euro gjatë verës.

Mesfushori 22-vjeçar ishte një nga yjet më të mëdha sezonin e kaluar, ku Ajaxi ishte vetë një minutë larg finales së Ligës së Kampionëve, ndërsa fitoi titullin në Eredivisie.

Sidoqoftë, ndryshe nga shokët e skuadrës dhe reprezentuesit e tjerë holandezë Frenkie de Jong dhe Matthijs de Ligt, ai përfundimisht mbeti te gjigandët e Amsterdamit këtë sezon dhe mohoi marrëveshjen me Realin.

 

“Nuk ka kuptim. Unë nuk mund të kontrolloj ato që thonë njerëzit”,  ka thënë fillimisht Van de Beek për Diario Sport.

“Unë mendoj se janë fjalë të parakohshme. Shpesh e kam thënë: Nuk do të nxitoj; Jam mire këtu. Nëse ndodh, kjo do të ndodhë”, përfundoi holandezi.

Mesfushori qendror ka kaluar të gjithë karrierën e tij profesionale me Ajaxin dhe ka fituar shumë paraqitje me kombëtaren e Holandës.

Reklama

TË FUNDIT

Milan ndalet në barazim në transfertën me Fiorentinën

Milani nuk ka mundur të shkoj më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te Fiorentina në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të...

Rebic nuk ka të ndalur: Kroati shënon ndaj Fiorentinës, Milan në avantazh (VIDEO)

https://twitter.com/semo33x/status/1231325127406751749?s=20

E bujshme: Tuchel bën gati valixhet, PSG ka gjetur trajnerin e ri në Serie A!

Sytë e PSG-së janë kthyer nga Simone Inzaghi. Drejtori sportiv i kampionëve të Francës, Leonardo, po ndjek trajnerin e Lazio-s, që po lufton për titullin...

Manchester City mposht Leicesterin në derbin e javës

Manchester City me shumë vështirësi ja ka dalë të marrë tre pikë ndaj Licester City. Në ndeshjen e javës së 27-të në Premierligë, Manchester City...

Formacionet zyrtare: Levante – Real Madrid

Levante dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Mbretërit janë mysafir të Levantes në ndeshjen e vlefshme...

Ronaldo nuk ka të ndalur, Juventus fiton në transfertën me Spal

Juventusi mori 3 pikë të arta në ndeshjen kundër SPAL-it, pasi fituan 1-2 në transfertë. Skuadra kampione e Italisë nuk shkëlqeu, por arriti të...

Goli i javës: Januzaj shënon super gol ndaj Valencias (VIDEO)

Ylli shqiptar, Adnan Januzaj ka shënuar gol të bukur për Real Sociedadin në ndeshjen e sotme (e shtunë) ndaj Valencias në kuadër të javës...

Formacionet zyrtare: Fiorentina – Milan

Fiorentina dhe Milani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Rossonerët luajnë në udhëtim te klubi Viola në kuadër të...

More Articles Like This