Reklama

Po përgatitet shkëmbimi i vitit: Juventus dhe PSG shkëmbejnë yjet e tyre!

Must Read

Presidenti i federatës italiane merr vendimin pro Juves, Agnelli e refuzon!

Presidenti i Juventus, Andrea Agnelli ka bërë të ditur se nuk do ta pranoj një titull në qoftë se...

Fansat kanë zgjedhur 10 skuadrat më të mira në historinë e futbollit (FOTO)

Cila është skuadra më e mirë në historinë e futbollit? Është pyetje hipotetike që nuk ka një përgjigje të saktë. Është...

PSG rrëmben talentin e Atletico Madrid

17 vjeç dhe një e ardhme që, sipas zbuluesve të talenteve, do të jetë e shndritshme. Javier Serrano është nxhevahiri...

Këtë nuk e priste askush: Juventus sakrifikon Dybalan dhe Pjanicin për goditjen e madhe

Juventusi mund të bëjë një çmenduri për rikthimin e Paul Pogbas në Torino. Biankonerët e dëshirojnë me çdo kusht francezin...

Lajm i fundit: Juventus mund ti rrëmbej lojtarin kryesor skuadrës së saj rivale!

Juventusi mund ta lërë përsëri pa fjalë Napolin si me rastin e Gonzalo Higuain. 'Zonja e Vjetër' tani ka gati...

Juventus sot triumfoi ndaj Brescias me rezultat 2-0 në kuadër të gjiros së 24. të Serie A dhe kështu Biankonerët u rikthyen në kreun e tabelës.

Megjithatë tifozët e zonjës së vjetër janë të shqetësuar, pasiqë skuadra e tyre e zemrës nuk po shfaq futboll të bukur që nga ardhja e Sarrit.

Nga ana tjetër Fabio Paratici ka filluar të punojë për përforcimet e sezonit të ardhshëm.

Nuk është sekret që Mauro Icardi dëshiron rikthimin në Itali edhe atë te Juventusi. PSG pritet ta blejë kartonin e argjentinasit nga Interi.

Plani i parisienëve është që tia ofrojnë Juventusit Icardin në këmbim të Miralem Pjanic, të cilin e kërkojnë për një kohë të gjatë.

Pjanic ka luajtur më parë në Francë te Lyon dhe nuk i duhet shumë kohë për tu ambientuar në Paris.

Nga ana tjetër Sarri dëshiron që në mesfushë të luaj me Jorginhon dhe largimi i Pjanic do t’i hapte derën ardhjes së brazilianit.

Icardi do ta zinte vendin e Higuain në krye të sulmit dhe kështu Biankonerët do të krijojnë një sulm të frikshëm për sezonin e ardshëm.

 

 

Reklama

TË FUNDIT

Zbulohet skenari i fundit: Premier League mbyllet si format Botërori

Premier League si Botërori? E mundur, e realizueshme! Të paktën sipas “Indipendent”, që ka zbardhur idenë që ka diskutuar në qarqet e larta të FA...

E kërkon Barcelona: Gazidis vendos për Romagnolin

Ivan Gazidis ka vendosur për të ardhmen e Alessio Romagnolit, raportojnë mediat italiane. Romagnoli ka kontratë me Rosonerët deri në vitin 2022 dhe kanë filluar...

United rrëmben yllin e dëshiruar nga Reali

Te Manchester United pritet të ndodhin ndryshime të mëdha në verë. Djajtë e Kuq dëshirojnë të rikthehen në majat e futbollit dhe kanë piketuar disa...

Milan me një tjetër transferim nga Juventusi: Rosonerët transferojnë mesfushorin e Biankonerëve

Sipas raportimeve të fundit, Milani mund ta transferojë mesfushorin e talentuar të Juventusit, Rolando Mandragora. Juventus planifikon që ta shfrytëzojë opsionin e blerjes së Mandragoras...

Gotze drejt një aventure të re në Serie A!

Mario Gotze duket se gjatë kësaj vere do të transferohet në Serie A por akoma nuk dihet saktësisht tek cila skuadër. Ka qenë e përditshmja...

Real harron Pogbën, ky është talenti që po çmend madrilenët!

Paul Pogba po përflitet shumë se mund të largohet nga Manchester United, por tek Real Madrid nuk do të transferohet pasi këta të fundit...

Reali nuk e do, Juventusi gati ta blejë atë!

Real Madrid nuk është e interesuar që ta mbaj në skuadër talentin e saj aktualisht të huazuar tek Borussia Dortmund, Achraf Hakimi. Mbrojtësi me prejardhje...

Lautaro tek Barca? Ja plani i ri!

Lautaro Martinez duket se është shndërruar në obsesion për skuadrën e Barcelonës pasi klubi katalan nuk e ka ndërmend të heq dorë nga transferimi...

More Articles Like This