Reklama

Skautët e Interit do ta ndjekin Kumbullën në ndeshjen ndaj Udineses

Must Read

Këto janë transferimet më të mëdha të të gjitha kohërave, Neymar vetëm i teti

Neymar është futbollisti më i shtrenjtë në botë pas transferimit te PSG për shifrën e 222 milionë eurove. Ai u...

Massimo Moratti paralajmëron transferimin historik të Inter!

Ish presidenti i Inter, Massimo Moratti ka rishfaqur përsëri ëndrrën e Neroazzurëve për ta veshur Lionel Messin me fanellën...

Plani ambicioz i Zhang:130 milionë euro për 4 emra!

Një Inter tërësisht ndryshe duket se po bëhet gati për sezonin e ardhshëm. Ky është plan i presidentit Neroazzurë, Steven...

Raiola ‘thikë pas shpine’ Juventusit!

Juventus këtë verë mund të mbetet pa njërin prej talenteve të saj më të mëdhenj. Bëhet fjalë për Matthijs De...

Milan ka gati goditjen e rradhës!

Milan duket se akoma dëshiron që ta ketë nën urdhërat e saj lojtarin e Dalian Yifang, Yanick Carrasco. Skuadra milaneze...

Interi thuhet se ka dërguar skautë të ndjek nga afër dyshen e Hellas Verona, shqiptarin Marash Kumbulla dhe Matteo Pessina në ndeshjen e sotme ndaj Udineses.

Mbrojtësi i ri shqiptar ka qenë klubi lidhur me Interin në ditët e fundit, por ata përballen me konkurrencë të ashpër nga klube të shumta evropiane për 19-vjeçarin.

Sipas mediumit FCInterNews, Nerazzurrët do të dërgojë një përfaqësues të klubit për të vëzhguar nga afër shqiptarin e talentuar, Marash Kumbulla.

Megjithatë, ai nuk do të jetë lojtari i vetëm që do të vëzhgohet pasi Interi do ta ndjek edhe mesfushorin Pessina.

Pessina ka tërhequr vëmendjen e klubit pas paraqitjeve superiore me Veronën deri më tani këtë sezon.

Sidoqoftë, 22-vjeçari është në pronësi të Atalanta, dhe është vetëm në huazim të thjeshtë deri në fund të sezonit.

Kumbulla ndërkohë besohet se dëshiron një transferim te Interi, megjithë interesimin e klubeve si Chelsea, Borussia Dortmund dhe Manchester United.

Reklama

TË FUNDIT

Real Madrid bën gati shkëmbimin e bujshëm!

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, është një admirues i madh i Erling Haaland dhe po bën gati terenin gati për ta transferuar atë...

AC Milan po përgatitë surprizën e këndshme për tifozët e saj!

Bëhet e ditur se drejtuesit e AC Milan së fundmi janë takuar me përfaqësuesit e mesfushorit të Manchester City, David Silva, raporton Corriere dello...

Houssem Aouari drejt Premier League!

Houssem Aouar është padyshim një prej talenteve më të dalluar në këtë sezon në gjithl ligat e mëdha europiane. Forma që po kalon me Lyon...

Chelsea dhe Arsenal në betejë për yllin e Bayern!

Pas Arsenalit edhe Chelsea ka hyrë në garë për të siguruar shërbimet e mbrojtësit ët Bayern Munchen, Jerome Boateng. Mbrojtësi gjerman po përflitet shumë se...

UEFA tregon formacionin më të mirë në historinë e Champions League!

UEFA ka bërë publik formacionin më të mirë në historinë e Champions League, ku shumica prej tifozëve janë pajtuar me këtë përzgjedhje. Në portë është...

Liverpool duelon me Real Madrid në merkato!

Jurgen Klopp e pëlqen shumë Boubakary Suomuare të Lille dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit një transferim të tij gjatë verës. Gjermani nuk duket...

Bayern dhe zyrtarisht rinovon me Muller!

Thomas Muller edhe zyrtarisht tanimë ka rinvouar kontratën me Bayern Munchen. Mediat gjermane kishin ditë që raportonin për një rinovim mes të dy palëve dhe...

City transferon yllin e Juves?!

Pep Guardiola duket se vendosur që të bëj një ribashkim me Douglas Costa por kësaj rradhe jo tek Bayern Munchen por tek Manchester City,...

More Articles Like This