Reklama

Çka ke, oj hundë e madhe? Mbylle gojën. Lojtari i Man.Utd rrëfen përplasjen me Ibran

Must Read

Presidenti i federatës italiane merr vendimin pro Juves, Agnelli e refuzon!

Presidenti i Juventus, Andrea Agnelli ka bërë të ditur se nuk do ta pranoj një titull në qoftë se...

Fansat kanë zgjedhur 10 skuadrat më të mira në historinë e futbollit (FOTO)

Cila është skuadra më e mirë në historinë e futbollit? Është pyetje hipotetike që nuk ka një përgjigje të saktë. Është...

PSG rrëmben talentin e Atletico Madrid

17 vjeç dhe një e ardhme që, sipas zbuluesve të talenteve, do të jetë e shndritshme. Javier Serrano është nxhevahiri...

Lajm i fundit: Juventus mund ti rrëmbej lojtarin kryesor skuadrës së saj rivale!

Juventusi mund ta lërë përsëri pa fjalë Napolin si me rastin e Gonzalo Higuain. 'Zonja e Vjetër' tani ka gati...

Lautaro te Barcelona, tani ka një tjetër problem, quhet Leo Messi!

Operacioni që pritet të sjellë Lautaro Martinezin tek Barcelona çdo ditë e më shumë ka filluar të komplikohet. Jo vetëm...

Marcos Rojo zbulon se ishte afër një përleshjeje fizike me Zlatan Ibrahimovic në seancat stërvitore gjatë kohës sa po luanin të dy në Manchester United.

Rojo dhe Ibrahimovic luajtën bashkë për një sezon me Djajtë e Kuq, me këtë të fundit që u largua në muajin janar të vitit 2018.

Duke folur për Cielo Sports, qendërmbrojtësi shpalosi këtë detaj interesant cili për pak sa nuk përfundoi me përleshje fizike.

‘’Ezequiel Lavezzi më paralajmëroi: Zlatan është një karakter i fortë. E dija se ai donte që të gjithë topat të shkonin tek ai. Gjatë një stërvitjeje e dëgjova atë teksa ma kërkonte topin, por unë pasova te Pogba. Pas këtij veprimi tim, ai filloi të më shante, deri në një moment kur e pyeta: çka po ndodh me hundën tënde. E dija se do të më mbyste por unë duhej të rezistoja, në momentin që hymë në dhomat e zhveshjes i thashë ta mbyllte gojën dhe të mos më shante, dhe në atë moment filluam të ziheshim derisa erdhi Mourinho erdhi për të na qetësuar’’, deklaroi 29-vjeçari.

Rojo është pjesë e United që prej vitit 2014. Argjentinasi karakterizohet me një agresivitet në fushat e lojës, prandaj nuk është për t’u çuditur reagimi i tij ndaj Ibras në atë moment.

Reklama

TË FUNDIT

Milani ka gjetur pasuesin e Donnarummas, kushton 60 milionë euro

Napoli raportohet se i ka vendosur një shifërt stratosferike Alex Meret pas spekulimeve se Milani e dëshiron atë për pasuesin e Donnarummas. E ardhmja e...

Conte e dëshiron me çdo kusht: Zbulohet përforcimi i parë i Interit për merkaton e verës

Trajneri i Interit, Antonio Conte është i interesuar për ta transferuar Marcos Alonson nga Chelsea. Neroaxurët kanë shfaqur interesim për spanjollin edhe në janar dhe...

Zbulohet skenari i fundit: Premier League mbyllet si format Botërori

Premier League si Botërori? E mundur, e realizueshme! Të paktën sipas “Indipendent”, që ka zbardhur idenë që ka diskutuar në qarqet e larta të FA...

E kërkon Barcelona: Gazidis vendos për Romagnolin

Ivan Gazidis ka vendosur për të ardhmen e Alessio Romagnolit, raportojnë mediat italiane. Romagnoli ka kontratë me Rosonerët deri në vitin 2022 dhe kanë filluar...

United rrëmben yllin e dëshiruar nga Reali

Te Manchester United pritet të ndodhin ndryshime të mëdha në verë. Djajtë e Kuq dëshirojnë të rikthehen në majat e futbollit dhe kanë piketuar disa...

Milan me një tjetër transferim nga Juventusi: Rosonerët transferojnë mesfushorin e Biankonerëve

Sipas raportimeve të fundit, Milani mund ta transferojë mesfushorin e talentuar të Juventusit, Rolando Mandragora. Juventus planifikon që ta shfrytëzojë opsionin e blerjes së Mandragoras...

Gotze drejt një aventure të re në Serie A!

Mario Gotze duket se gjatë kësaj vere do të transferohet në Serie A por akoma nuk dihet saktësisht tek cila skuadër. Ka qenë e përditshmja...

Real harron Pogbën, ky është talenti që po çmend madrilenët!

Paul Pogba po përflitet shumë se mund të largohet nga Manchester United, por tek Real Madrid nuk do të transferohet pasi këta të fundit...

More Articles Like This