Reklama

Nuk kanë fund problemet për Cityn, UEFA hap hetime të reja

Must Read

Presidenti i federatës italiane merr vendimin pro Juves, Agnelli e refuzon!

Presidenti i Juventus, Andrea Agnelli ka bërë të ditur se nuk do ta pranoj një titull në qoftë se...

Fansat kanë zgjedhur 10 skuadrat më të mira në historinë e futbollit (FOTO)

Cila është skuadra më e mirë në historinë e futbollit? Është pyetje hipotetike që nuk ka një përgjigje të saktë. Është...

PSG rrëmben talentin e Atletico Madrid

17 vjeç dhe një e ardhme që, sipas zbuluesve të talenteve, do të jetë e shndritshme. Javier Serrano është nxhevahiri...

Lajm i fundit: Juventus mund ti rrëmbej lojtarin kryesor skuadrës së saj rivale!

Juventusi mund ta lërë përsëri pa fjalë Napolin si me rastin e Gonzalo Higuain. 'Zonja e Vjetër' tani ka gati...

Lautaro te Barcelona, tani ka një tjetër problem, quhet Leo Messi!

Operacioni që pritet të sjellë Lautaro Martinezin tek Barcelona çdo ditë e më shumë ka filluar të komplikohet. Jo vetëm...

Duket se hetimet rreth sponsorizimeve të Mançester Sitit nuk do të mbyllen me kaq.

Prestigjiozja “The Guardian” shkruan së fundmi se UEFA ka ndërmend të thellojë hetimet për mënyrën se si është sponsorizuar klubi anglez nga subjekte financiare me bazë në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Hetimet e kryera nga Trupi i Kontrollit Financiar të UEFA-s zbuluan se Mançester Siti ka tejkaluar të ardhurat financiare nëpërmjet shkeljes së rregullave të sponsorizimeve që prej vitit 2016, ndërsa tani do të kryhen hetime edhe për periudhën 2012-2016 kur sheiku nga Abu Dabi Mansur mori drejtimin e Mançester Sitit. Dyshohet se ai me kompanitë e tij ka shmangur rregullat Konkurencës së Pastër Financiare në Futboll (FFP).

Pasi u përjashtua për dy vite nga aktivitetet futbolliste europiane, Mançester Siti rrezikon të penalizohet akoma më shumë nëse hetimet zbulojnë shkelje të tjera të “Qytetarëve”.

Reklama

TË FUNDIT

Dështon revolucioni Rangnick te Milani, ja motivi

Dukej si një lëvizje e sigurtë, madje të gjithë prisnin konfirmimin e Ralf Ragnick te skuadra e Milanit, por duket se nuk do të...

Milani ka gjetur pasuesin e Donnarummas, kushton 60 milionë euro

Napoli raportohet se i ka vendosur një shifërt stratosferike Alex Meret pas spekulimeve se Milani e dëshiron atë për pasuesin e Donnarummas. E ardhmja e...

Conte e dëshiron me çdo kusht: Zbulohet përforcimi i parë i Interit për merkaton e verës

Trajneri i Interit, Antonio Conte është i interesuar për ta transferuar Marcos Alonson nga Chelsea. Neroaxurët kanë shfaqur interesim për spanjollin edhe në janar dhe...

Zbulohet skenari i fundit: Premier League mbyllet si format Botërori

Premier League si Botërori? E mundur, e realizueshme! Të paktën sipas “Indipendent”, që ka zbardhur idenë që ka diskutuar në qarqet e larta të FA...

E kërkon Barcelona: Gazidis vendos për Romagnolin

Ivan Gazidis ka vendosur për të ardhmen e Alessio Romagnolit, raportojnë mediat italiane. Romagnoli ka kontratë me Rosonerët deri në vitin 2022 dhe kanë filluar...

United rrëmben yllin e dëshiruar nga Reali

Te Manchester United pritet të ndodhin ndryshime të mëdha në verë. Djajtë e Kuq dëshirojnë të rikthehen në majat e futbollit dhe kanë piketuar disa...

Milan me një tjetër transferim nga Juventusi: Rosonerët transferojnë mesfushorin e Biankonerëve

Sipas raportimeve të fundit, Milani mund ta transferojë mesfushorin e talentuar të Juventusit, Rolando Mandragora. Juventus planifikon që ta shfrytëzojë opsionin e blerjes së Mandragoras...

Gotze drejt një aventure të re në Serie A!

Mario Gotze duket se gjatë kësaj vere do të transferohet në Serie A por akoma nuk dihet saktësisht tek cila skuadër. Ka qenë e përditshmja...

More Articles Like This