Reklama

Thjeshtë fantastik: Ja se si Jurgen Klopp e transformoi Liverpoolin në një skuadër të frikshme

Must Read

Presidenti i federatës italiane merr vendimin pro Juves, Agnelli e refuzon!

Presidenti i Juventus, Andrea Agnelli ka bërë të ditur se nuk do ta pranoj një titull në qoftë se...

Fansat kanë zgjedhur 10 skuadrat më të mira në historinë e futbollit (FOTO)

Cila është skuadra më e mirë në historinë e futbollit? Është pyetje hipotetike që nuk ka një përgjigje të saktë. Është...

PSG rrëmben talentin e Atletico Madrid

17 vjeç dhe një e ardhme që, sipas zbuluesve të talenteve, do të jetë e shndritshme. Javier Serrano është nxhevahiri...

Këtë nuk e priste askush: Juventus sakrifikon Dybalan dhe Pjanicin për goditjen e madhe

Juventusi mund të bëjë një çmenduri për rikthimin e Paul Pogbas në Torino. Biankonerët e dëshirojnë me çdo kusht francezin...

Lajm i fundit: Juventus mund ti rrëmbej lojtarin kryesor skuadrës së saj rivale!

Juventusi mund ta lërë përsëri pa fjalë Napolin si me rastin e Gonzalo Higuain. 'Zonja e Vjetër' tani ka gati...

Liverpooli duhet t’i falënderohet Jurgen Kloppit që ia ka kthyer nderin dhe krenarinë si klub, derisa në dy vitet e fundit po fitojnë pothuajse çdo trofe.

Në sezonin e kaluar, The Reds e fituan Ligën e Kampionëve, derisa tani janë afër që ta fitojnë edhe titullin e Ligës Premier pas më shumë se tri dekadash.

Por, si u bë Liverpooli, skuadra më e mirë në Evropë aktualisht?

Në sezonin 2015/16 kishte lojtarë si Simon Mignoelt, Kolo Toure, Alberto Moreno, Emre Can, dhe Daniele Sturridge.

Klopp në sezonin 2016/17 kishte ndryshuar paksa skemën e tij dhe kishte futur lojtarë si Joel Matip, Lcas Leiva, Georginio Wijnaldum dhe Sadio Mane, që treguan se po ngriteshin si skuadër.

Në 2017/18, trajneri gjerman kishte një skuadër të frikshme me lojtarët si, Trent Alexander-Arnold, Virgil van Dijk, Andy Robertson, Jordan Henderson dhe Mohamed Salah, të futur si të ri. Ky formacion ia siguroi finalen e Ligës së Kampionëve të cilën e humëb ndaj Real Madridit në Kiev.

Në edicionin 2018/19, Alisson Becker kishte larguar Simon Mignoletin dhe Loris Kariusin nga Liverpooli, derisa në formacion u fut edhe Fabinho. Nga këtu, ata arritën të fitonin Ligën e Kampionëve në Madrid kundër Tottenham Hotspurit.

Në sezonin 2019/20, The Reds janë shumë afër ta fitojnë Ligën Premier pas më shumë se 30 vitesh, derisa shihen edhe si favorit për ta mbrojtur titullin evropian.

Reklama

TË FUNDIT

Zbulohet skenari i fundit: Premier League mbyllet si format Botërori

Premier League si Botërori? E mundur, e realizueshme! Të paktën sipas “Indipendent”, që ka zbardhur idenë që ka diskutuar në qarqet e larta të FA...

E kërkon Barcelona: Gazidis vendos për Romagnolin

Ivan Gazidis ka vendosur për të ardhmen e Alessio Romagnolit, raportojnë mediat italiane. Romagnoli ka kontratë me Rosonerët deri në vitin 2022 dhe kanë filluar...

United rrëmben yllin e dëshiruar nga Reali

Te Manchester United pritet të ndodhin ndryshime të mëdha në verë. Djajtë e Kuq dëshirojnë të rikthehen në majat e futbollit dhe kanë piketuar disa...

Milan me një tjetër transferim nga Juventusi: Rosonerët transferojnë mesfushorin e Biankonerëve

Sipas raportimeve të fundit, Milani mund ta transferojë mesfushorin e talentuar të Juventusit, Rolando Mandragora. Juventus planifikon që ta shfrytëzojë opsionin e blerjes së Mandragoras...

Gotze drejt një aventure të re në Serie A!

Mario Gotze duket se gjatë kësaj vere do të transferohet në Serie A por akoma nuk dihet saktësisht tek cila skuadër. Ka qenë e përditshmja...

Real harron Pogbën, ky është talenti që po çmend madrilenët!

Paul Pogba po përflitet shumë se mund të largohet nga Manchester United, por tek Real Madrid nuk do të transferohet pasi këta të fundit...

Reali nuk e do, Juventusi gati ta blejë atë!

Real Madrid nuk është e interesuar që ta mbaj në skuadër talentin e saj aktualisht të huazuar tek Borussia Dortmund, Achraf Hakimi. Mbrojtësi me prejardhje...

Lautaro tek Barca? Ja plani i ri!

Lautaro Martinez duket se është shndërruar në obsesion për skuadrën e Barcelonës pasi klubi katalan nuk e ka ndërmend të heq dorë nga transferimi...

More Articles Like This