Reklama

Bombë nga Italia: Ronaldo largohet nga Juventusi, zbulohet skuadra e re

Must Read

90% e punës e kryer, Milan me mesfushor të ri!

AC Milan do të përforcohet në mesfushë pasiqë skuadra e Benfikës ka miratuar transferimin e lojtarit të saj Florentino...

Kontratë dy vjeçare dhe pagë stratosferike: Cavani transferohet te Interi!

Interi ka nisur bisedimet me Edinson Cavanin dhe Neroaxurët thuhet se ia kanë bërë të ditur ofertën e parë...

Rangnick transferon yllin e RB Leipzig te Milani

Ralf Rangncik është shumë pranë stolit të Milanit dhe ditëve në vijim pritet zyrtarizimi. Gjermani ka kërkuar nga Rosonerët kontratë...

Zyrtare: Real merr këtë vendim për Jovic!

Sipas Corriere dello Sport, Real Madrid ka vendosur që këtë verë ta huazojë Luka Jovic me shumë mundësi tek...

Milan udhëheqë garën për talentin e Serie A!

AC Milan po monitoron me shumë kujdes situatën e mesfushorit të Torinos, Daniele Baselli, sipas raportimeve të mediave italiane. Mirëpo...

Coronavirusi ka goditur rëndë klubet e futbollit dhe Juventusi rrezikon ta humbasë Cristiano Ronaldon për shkak të krizës ekonomike. 

Portugezi ka pranuar uljen e pagës për të ndihmuar Juventusin, mirëpo kjo nuk mund të zgjasë përgjithmonë. E përditshmja italiane Il Messaggero, raporton se Juventusi mund ta shesë Ronaldon për të balancuar bilancet e tyre.

Ronaldo është një imazh i rëndësishëm për Biankonerët dhe Agnelli po mendon strategjitë për të mos ardhur deri te shitja e portugezit. Zonja e Vjetër planifikon ti ofrojë kontratë të re Ronaldos, por me pagë më të ulët se paga aktuale prej 30 milionë eurove.

Opsioni i dytë është që Ronaldo ta rrespektojë kontratën aktuale dhe të largohet nga Juventusi me parametra zero në vitin 2023. Opsioni i tretë është që këtë verë Ronaldo të largohet nga Juventusi për një shifër prej 70 milionë eurove.

Rikthim te Reali- Mes skenarëve të shumtë ekziston edhe rikthimi i tij në Madrid. Ky është klubi ku ai shkroi histori në Spanjë dhe në Europë prandaj nuk përjashtohet si mundësi që Florentino Perez ta telefonojë për ta rikthyer në “Santiago Bernabeu”.

 

 

 

Reklama

TË FUNDIT

Oh çfarë goli: Kimmich shënon ndaj Dortmundit në stilin alla Messi (VIDEO)

https://twitter.com/elemtenle/status/1265331312346439680?s=21

Rennes 15 milionë euro për Bouanga!

Rennes ka bërë një ofertë për sulmuesin e Saint Etienne, Denis Bouanga, raporton Foot Mercato. Raportohet se për ta lënë të lirë sulmuesin e saj...

Barcelona do të huazojë Dembelen!

Gjigantët e La Ligas janë të dëshpëruar që të ulin koston e pagave të lojtarëve. Barcelona është shprehur e gatshme që të dëgjojë ofertat që...

E fundit: Dalin rezultatet, ja kur rikthehet Ibra

Zlatan Ibrahimovic dje pësoi një lëndim në kyçin e këmbës dhe u detyrua ta braktis stërvitjen me paterica. Mediat...

Betis dëshiron 5 lojtarë të Barcelonës!

Real Betis po shpreson që të arrijë një marrëveshje me Barcelonën për huazimin e 5 lojtarëve të saj, sipas raportimit të Sport. Ansu Fati, Carles...

Barcelona mund të thërras Coutinhon!

Barcelona po mendon ta thërras Philippe Coutinhon më herët sesa që parashikohej nga huazimi tek Bayern Munich, raporton Onda Cero. Raportohet se gjigantët katalanas mund...

Real Madrid në garë për Van de Beek!

Real Madrid raportohet se këtë verë do të bëj një ofertë zyrtare në drejtim të Ajax për Donny Van De Beek, raporton Le10Sport. Manchester United...

Neymar nuk do të nënshkruajë me PSG!

Neymar do të tentojë prapë gjatë kësaj vere për një rikthim të mundshëm tek skuadra e Barcelonës, raporton OK Diario. Ylli i Paris Saint Germain...

More Articles Like This