Reklama

Mourinho zbulon çfarë i kishte thënë Guardiolës gjatë ndeshjes Barcelona-Inter

Must Read

90% e punës e kryer, Milan me mesfushor të ri!

AC Milan do të përforcohet në mesfushë pasiqë skuadra e Benfikës ka miratuar transferimin e lojtarit të saj Florentino...

Kontratë dy vjeçare dhe pagë stratosferike: Cavani transferohet te Interi!

Interi ka nisur bisedimet me Edinson Cavanin dhe Neroaxurët thuhet se ia kanë bërë të ditur ofertën e parë...

Rangnick transferon yllin e RB Leipzig te Milani

Ralf Rangncik është shumë pranë stolit të Milanit dhe ditëve në vijim pritet zyrtarizimi. Gjermani ka kërkuar nga Rosonerët kontratë...

Zyrtare: Real merr këtë vendim për Jovic!

Sipas Corriere dello Sport, Real Madrid ka vendosur që këtë verë ta huazojë Luka Jovic me shumë mundësi tek...

Milan udhëheqë garën për talentin e Serie A!

AC Milan po monitoron me shumë kujdes situatën e mesfushorit të Torinos, Daniele Baselli, sipas raportimeve të mediave italiane. Mirëpo...

Jose Mourinho ka zbuluar se çfarë i kishte thënë Pep Guardiolës gjatë ndeshjes kthyese të gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve 2009/10.

Trajneri i atëhershëm i Interit i kishte thënë të mos festonte kur Thiago Motta ishte ndëshkuar me karton të kuq, pasi që ndeshja s’kishte marrë fund ende.

Interi e kishte mposhtur Barcelonës gjatë ndeshjes së parë, duke regjistruar fitore me rezultat 3:1 falë golave të shënuara nga Wesley Sneijder, Maicon dhe Diego Milito – duke e marrë kështu një epërsi të madhe para ndeshjes kthyese në Camp Nou, tetë ditë më vonë.

Motta ishte ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 28-të të ndeshjes kthyese dhe Mourinho ishte zemëruar kur e kishte parë stolin e Barcelonës duke festuar.

“Kur Sergio Busquets u rrëzua, unë isha mes stolit tonë, stolit të tyre dhe vendit ku Thiago Motta u ndëshkua me të kuq. Me majë të syrit e pash stolin e Barcelonës duke festuar, sikur të kishin fituar”, kujtoi Mourinho në intervistën e dhënë për Gazzetta dello Sport.

“Guardiola e ftoi Zlatan Ibrahimovicin për të folur për taktika: taktika se si të luajë me 11 lojtarë kundër dhjetë lojtarëve. Kështu që unë thjesht i thash: “Mos festo ende, kjo ndeshje s’ka marrë fund””.

Përkundër që Barcelona mori fitore 1:0 në atë ndeshje, Interi kaloi në finale falë rezultatit të përgjithshëm. Në fund zikaltrit arritën të bëhen klubi i vetëm italian në histori që arriti ta fitojë tripletën, pasi që atë sezon e mposhti edhe Bayernin në finale të Championsit.

Reklama

TË FUNDIT

Oh çfarë goli: Kimmich shënon ndaj Dortmundit në stilin alla Messi (VIDEO)

https://twitter.com/elemtenle/status/1265331312346439680?s=21

Rennes 15 milionë euro për Bouanga!

Rennes ka bërë një ofertë për sulmuesin e Saint Etienne, Denis Bouanga, raporton Foot Mercato. Raportohet se për ta lënë të lirë sulmuesin e saj...

Barcelona do të huazojë Dembelen!

Gjigantët e La Ligas janë të dëshpëruar që të ulin koston e pagave të lojtarëve. Barcelona është shprehur e gatshme që të dëgjojë ofertat që...

E fundit: Dalin rezultatet, ja kur rikthehet Ibra

Zlatan Ibrahimovic dje pësoi një lëndim në kyçin e këmbës dhe u detyrua ta braktis stërvitjen me paterica. Mediat...

Betis dëshiron 5 lojtarë të Barcelonës!

Real Betis po shpreson që të arrijë një marrëveshje me Barcelonën për huazimin e 5 lojtarëve të saj, sipas raportimit të Sport. Ansu Fati, Carles...

Barcelona mund të thërras Coutinhon!

Barcelona po mendon ta thërras Philippe Coutinhon më herët sesa që parashikohej nga huazimi tek Bayern Munich, raporton Onda Cero. Raportohet se gjigantët katalanas mund...

Real Madrid në garë për Van de Beek!

Real Madrid raportohet se këtë verë do të bëj një ofertë zyrtare në drejtim të Ajax për Donny Van De Beek, raporton Le10Sport. Manchester United...

Neymar nuk do të nënshkruajë me PSG!

Neymar do të tentojë prapë gjatë kësaj vere për një rikthim të mundshëm tek skuadra e Barcelonës, raporton OK Diario. Ylli i Paris Saint Germain...

More Articles Like This