Maldini iniciator, Milan transferon yllin e Napolit!

Drejtori i AC Milan, Paolo Maldini është i vendosur për të bërë një lëvizje për transferimin e anësorit të Napolit, Hirving Lozano, raportojnë mediat italiane.

Rossonerët ishin të interesuar për shërbimet e Lozanos qysh prej kohës sa ai ishte pjesë e PSV mirëpo atëherë skuadra e Napolit u treguar më e shkathët duke e transferuar atë para tyre.

Mirëpo tani gjërat kanë ndyshuar pasi vet futbollisti është i gatshëm për tu larguar nga Napoli qoftë edhe me ndonjë huazim.

Futbollisti kishte shprehur dëshirën edhe për një transferim tek Parma mirëpo tani gjërat kanë ndyshuar pasi në garë ka hyrë Paolo Maldini dhe skuadra e Milanit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here