Sky: Maldini transferon mesfushorin e talentuar!

AC Milan ka shprehur interesimin e saj për të siguruar shërbimet e mesfushorit adoleshent nga Ekuadori, Moises Caicedo.

Rossonerët janë duke investuar shumë për të ardhmen e skuadrës qysh kur Elliot Managment mori nën pronësi skuadrën.

Më herët u transferua Emil Roback nga Hammarby ndërsa tani Milan ka konfirmuar interesimin për mesfushorin 18 vjeçar.

Caicedo është një mesfushor me tipare mbrojtëse dhe luan në Ekuador për skuadrën e Independiente.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here