Zyrtare: Keita Balde në Serie A!

Sulmuesi i Monacos, Keita Balde është rikthyer në Serie A tek skuadra e Sampdorias në formë huazimi me të drejtë blerjeje për 13 milionë euro.

SportItalia raporton se marrëveshja është arritur mes dy palëve dhe tashmë po pritet vetëm zyrtarizimi.

Huazimi do të kushtojë 1 milionë euro ndërsa në rast blerjeje Sampdoria duhet ti paguajë Monacos edhe 12 milionë euro të tjera.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here