Milan nuk ka të ndalur: Maldini transferon edhe një yll në San Siro

Milan do të përballet nesër me Bolognan në ndeshjen e parë të sezonit të ri.

Rosonerët kanë kryer disa përforcime në merkato, si transferimi i Tonalit, Diazit dhe blerja e Rebicit.

Mirëpo Maldini nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq. Siç raporton Corriere dello Sera, Maldini pritet ta kompletojë transferimin e Ajer me Celtic brenda kësaj jave.

Milan do të paguaj 15 milionë euro për shërbimet e norvegjezit. Rosonerët kanë kthyer vëmendjen kah Ajer, pasiqë Fiorentina kërkon 40 milionë euro për Milenkovic.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here