Milan-Lyon, gati shkëmbimi i bujshëm!

AC Milan tashmë ka gati ofertën në drejtim të Lyon për të transferuar sulmuesin e saj, Memphis Depay, teksa Rossonerët janë në kërkim të një emri të në sulm.

Gianluca Di Marzio raportoi javën e kaluar se Lyon është e gatshme për një shkëmbim në mes të Depay dhe Lucas Paquetas.

SportMediaset e konfirmoi këtë lajm duke deklaruar se Memphis Depay do ta pëlqente faktin që të luante së bashku me idhullin e tij, Zlatan Ibrahimovic.

Përveç këtij shkëmbimi Lyon mendohet se po kërkon edhe një shumë parash pasi e vlerëson holandezin pak më shumë se Paquetan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here