Scudetto do të rikthehet në Milano: Ja formacioni i frikshëm i Interit për sezonin e ardhshëm (FOTO) 🔥

Inter është njëra nga skuadrat mjaftë aktive në merkato. Neraoxurët kanë siguruar transferimin e Hakimit, Kolarovit dhe së fundmi Arturo Vidal.

Në Meazza pritet edhe një tjetër transferim për krahun e majtë dhe në shënjestrën e Neroaxurëve janë Emerson Palmieri dhe Marcos Alonso.

Conte është duke krijuar grupin me të cilin synon rikthimin e Scudettos në Milano dhe Neroaxurët do të kenë një skuadër të frikshme për sezonin e ardhshëm

Në portë Handanovic mbetet i pa prekshëm. Në vijën e mbrojtjes do të rreshtohen Skriniar, De Vrij dhe Kolarov.

Në vijën e mesfushës do të rreshtohen Hakimi, Brozovic, Vidal dhe Perisic. Mirëpo në krahun e majtë pritet të ketë ndryshime dhe njëri nga Palmieri dhe Alonso do ta vesh fanellën e Neroaxurëve. Ndërsa Perisic pritet të largohet.

Para sulmit do të jetë Eriksen, ndërsa në krye të sulmit do të jetë dyshja Lautaro-Lukaku.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here