Arsenal në ndjekje të Almadas!

Arsenal ka identifikuar anësorin e Velez Sarsfield, Thiago Almada si një objektiv në merkato, raporton kështu Todofichajes.

Mikel Arteta është i vendosur për të tranferuar 19 vjeçarin në Etihad Stadium gjatë janarit.

Manchester City dhe Leeds janë gjithashtu në ndjekje të Almadas mirëpo tashmë Arsenal ka filluar kontaktet me përfaqësuesit e futbollistit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here