Lamtumirë Roma, Edin Dzeko nga janari te gjiganti italian

E përditshmja italiane Il Messaggero, raporton se Edin Dzeko në janar do të largohet nga Roma.

Boshnjaku ishte shumë pranë transferimit te Juventusi, mirëpo  në fund transferimi nuk u realizua.

Dzeko do të largohet nga Olimpico në janar dhe do ta vazhdojë karrierën te Interi.

Sipas Il Messaggero, Inter dhe Dzeko kanë arritur marrëveshje personale, ndërsa Neroaxurët pritet të paguajnë një shifër simbolike për transferimin e tij.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here