Formacionet zyrtare: Lazio – Borussia Dortmund

Lazio kthehet të luajë në Ligën e Kampionëve pas një kohë të gjatë, ku përballë do të këtë Borussia Dortumundit.

Të dy skuadrat njihen për futboll të bukur dhe sulmues, çka pritet që kjo ndeshje të sjell gola.

Simeone Inzaghi ka vendosur që për këtë ndeshje të luajë me Immobilen dhe Correan, duke e lënë në bankë Muriqin.

Në anën tjetër Lucien Favre do të startojë në sulm me emra si Sancho, Haaland dhe Reus.

Ndeshja fillon në 21:00.

Lazio: Strakosha; Luiz Felipe, Acerbi, Hoedt; Marusic, Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto, Fares; Correa, Immobile.

Borussia Dortmund: Hitz, Piszczek, Hummels, Selaney, Meunier, Guerreiro, Ëitsel, Bellingham, Reus, Sancho.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here