Gomez zgjedhet MVP i Serie A për shtator!

Ylli i Atalantas, Alejandro Gomez është zgjedhur MVP i Serie A për muajin shtator.

Ky çmim do të ndahet para fillimit të ndeshjes në mes të Atalantas dhe Sampdorias.

Lega Calcio nëpërmjet një njoftimi shkroi se:”Alejandro Gomez i Atalantas është zgjedhur lojtari më i vlefshëm në Serie A për muajin shtator dhe se çmimi do ti jepet futbollistit para fillimit të ndeshjes Atalanta-Sampdoria”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here