Derbi në merkato: Inter dhe Juventus në garë për mesfushorin e Genoas

Siç raporton Gazzetta dello Sport, Inter dhe Juventus do të duelojnë në merkato për mesfushorin e talentuar të Genoas, Nicolo Rovella.

19-vjeçari debutoi me Genoan këtë sezon dhe ka zhvilluar dy ndeshje në Serie A.

Inter dhe Juventus kanë kontaktuar presidentin e Genoas, Preziosi rreth transferimit të Rovellas në janar.

Kontrata e tij me Genoan skadon verën e ardhshme dhe mund të largohet me kosto zero.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here