E fundit nga Spanja: Bartomeu jep dorëheqjen

Një lajm i bujshëm po shkruhet nga mediet spanjolle në lidhje me Barcelonën. Presidenti Josep Maria Bartomeu pritet të largohet nga skuadra katalanase.

Numri një i stolit ka patur shumë përplasje me lojtarët kryesorë, pa harruar problemet me Lionel Messin. Ai duket se është lodhur nga fjalët për keqmenaxhimin e klubit dhe ka plotësuar dëshirën e shumicës së lojtarëve.

Bartomeu me shumë mundësi do të japë dorëheqjen në orët në vazhdim. Mediet spanjolle po shkruajnë njëzëri për mundësinë e largimit të presidentit. Një lëvizje e tillë mund t’i hapë rrugë rinovimit të Messit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here