Formacionet zyrtare: Liverpool – Midtjylland

Liverpooli do të jetë nikoqir i Midtjylland për takimin që luhet në rrethin e dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 21:00 në stadiumin Anfield Road.

Për këtë sfidë, Jurgen Klopp do të jetë pa lojtarët si, Alex Oxlade-Chamberlain, Tsimikas dhe Virgil van Dijk, që janë të lënduar.

Në anë tjetër, mysafirët do të kenë mungesën e vetme të Kristian Dirk Riis që po ashtu është i lënduar.

Formacioni startues i Liverpoolit:

 


Formacioni startues i Midtjyllandit:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here