Liverpool ka gjetur pasuesin e Mane, kushton vetëm 30 milionë euro

Liverpooli ka filluar kërkimin e pasuesit të Sadio Mane dhe The Reds duket se e kanë gjetur atë.

Bëhet fjalë për Jemery Doku, i cili luan për Anderlechtin. 18-vjeçari ka luajtur 11 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar dy gola.

Klopp e sheh atë si pasuesin ideal të Sadio Mane dhe ia ka kërkuar drejtuesve transferimin e tij.

Adama Traore shihej si pasuesi ideal i Manes nga Klopp, por vlera e tij në treg është rritur dhe Reds kanë kthyer vëmendjen kah Doku.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here