Bombë: Granit Xhaka transferohet në Serie A

Lajm bombastik nga Italia!

Siç raporton Corriere dello Sport, Granit Xhakën nga janari mund ta shohim me fanellën e Interit. Christian Eriksen nuk bën pjesë në planet e Contes dhe në janar do të largohet nga Interi, ndërsa Neroaxurët ia kanë ofruar danezin Arsenalit në këmbim të Xhakës.

Topçinjtë janë të hapur për një shkëmbim dhe bisedimet mes dy klubeve kanë filluar. Xhaka pëlqehet shumë nga Conte dhe marrëveshja mund të arrihet me lehtësi, pasiqë vlera e tyre në treg është rreth 30 milionë euro.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here