Juventus nis sulmin për transferimin e Diego Carlos

Drejtuesit e Juventusit e kanë piketuar Diego Carlosin si përforcimin ideal për vijën e mbrojtjes. Ai do të jetë investim afatgjatë i Biankonerëve.

Paratici e ka piketuar Carlosin si pasuesin ideal të Chiellinit dhe Bonuccit. Klauzola e brazilianit është 75 milionë euro, mirëpo marrëveshja mund të arrihet për 50 milionë euro, për shkak të situatës.

Carlos ka kontratë me Sevillan deri në vitin 2024, ndërsa këtë sezon ka luajtur 11 ndeshje.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here