Milan dhe Juventus në garë për yllin e Sporting Lisbonës

Derbi në merkato.

Siç raporton TodoFichajes, Milan dhe Juventus janë në garë për të siguruar shërbimet e yllit të Sporting Lisbonës, Nuno Mendes.

Rosonerët janë në pole position për të siguruar shërbimet e tij, pasiqë Maldini e ndjek atë për një vit, mirëpo përfshirja e Paraticit mund ta komplikojë transferimin e tij në San Siro.

Klauzola e tij është 70 milionë euro, mirëpo marrëveshja mund të arrihet për 30-35 milionë euro, për shkak të krizës financiare të shkaktuar nga koronavirusi.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here