Zyrtare: Vendoset data dhe vendi i Superkupës së Italisë

Superkupa e Italisë që do të jetë e 33-ta me radhë, do të zhvillohet mes Napolit dhe Juventusit në “Mapei Stadium” me 20 janar 2021.

Ndeshja e madhe midis kampionëve në fuqi të Serie A, Juventus dhe fituesve të Kupës së Italisë, Napolit, do të zhvillohet në fushën e Sassuolo këtë dimër.

Me një deklaratë këtë e ka konfirmuar klubi i Napolit,ku  ka zbuluar se ndeshja do të mbahet me 20 janar në “Mapei Stadium”.

Napoli dhe Juventus janë takuar dy herë në Superkupën e Italisë më parë ku të dyja kanë fituar nga njëherë.

Është hera e katërt që Napoli merr pjesë në Superkupën e Italisë dhe e kanë fituar dy herë deri më tani.

Juventus i cili humbi në Finale kundër Lazios në edicionin e kaluar, e ka fituar Superkuën tetë herë dhe ka humbur shtatë në 15 paraqitjet e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here