Paratici mendon për mbrojtjen, gati transferimi i ri!

Juventus ka bërë publik emrin e ri që do të ketë objektiv për mbrojtjen e saj gjatë merkatos së verës.

Nuno Mendes i Sporting Lisbonas është futbollisti i cili po kërkohet të transferohet nga Zonja e Vjetër mirëpo i cili është i kërkuar edhe nga skuadra e Milanit.

A Bola raporton se 18 vjeçari është në listën e dëshirave të Fabio Paraticit pasi mbrojtësi i krahut të majtë është një futbollisti i cili pa problem mund të luaj edhe në qendër të mbrojtjes.

Talenti portugez së fundmi rinovoi kontratën me klubin portugez deri në vitin 2025 dhe ka një klauzolë për tu larguar me vlerë 70 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here