Formacionet zyrtare: Napoli – Milan

Janë publikuar formacionet zyrtare të super ndeshjes së javës së tetë të Serisë A mes Napoli-t dhe Milan-it:

Gattuso, i cili nuk do të ketë në dispozicion Hysajn, Rrahmanin dhe Osimhen, ka vendosur t’i besojë në sulm treshes Lozano, Insigne dhe Mertens.

Për Milan-in kthehen Romagnoli dhe Ante Rebic, me këtë të fundit që nuk luante një ndeshje nga minuta e parë që nga 27 shtatori.

 Napoli XI (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Fabian Ruiz, Bakayoko, Elmas; Lozano, Mertens, Insigne.

 Milan (4-2-3-1): Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here