Bombë: Ylli i Juves tek Barca!

Sot mediat spanjolle dolën me një lajm bombastik sa i përket merkatos.

Alvaro Morata është vetëm një hap larg transferimit tek skuadra e Barcelonës.

Është ky lajmi që është raportuar në Spanjë e veçanërisht ajo që raporton Cadena Ser.

Carrusel Deportivo spjegon faktin se si sulmuesi spanjoll para se të transferohej tek Juventusi ishte duke diskutuar mundësinë e huazimit tek katalanasit për 10 milionë euro dhe pastaj të kishte të drejtë blerjeje për një shifër prej 45 milionë eurosh.

Barca nga ana tjetër as nuk e ka mohuar e pohuar këtë lajm por duke parë situatën në të cilën ndodhet atëherë duket që është shumë e interesuar për një gjë të tillë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here