Reklama
Home Basketboll

Basketboll

Shmanget tragjedia në derbin Spanjoll: Amerikani dërgohet me ndihmë të shpejtë në urgjencë

Në derbin e basketbollit spanjoll mes Valencias dhe Unicaja është shmangur një tragjedi në minutat e fundit të ndeshjes. Basketbollisti amerikan Jeff Brooks u rrëzua në parket 1 minut para mbarimit të ndeshjes dhe menjëherë është transportuar në spital. Këto janë...

Dardan Berisha shkëlqen përsëri!

Cez Nymburk ka shënuar fitore kundër Telekom Baskets Bonn me rezultat 106-98. Basketbollisti më i spikatur i ndeshjes ishte pikërisht ylli i përfaqësueses kosovare, Dardan Berisha. Dardani në këtë ndeshje shënoi 24 pikë, dhuroi 6 asistime dhe bëri 5 kërcime. Kjo ka...

Shkëlqen Stephen Curry!

Në orët e para të ditës së sotme janë zhvilluar gjashtë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Kampioni i NBA-s, Golden State Warriors ka shënuar fitoren e radhës, por që u arrit me mund të madh. Luftëtarët...

New York shkarkon trajnerin e saj!

Mbyllja e sezonit të rregullt në NBA i dha fund edhe aventurës së Jeff Hornacek në pankinën e New York Knicks. Klubi njujorkez e ka shkarkuar trajnerin dhe ka filluar kërkimet për zëvendësuesin e tij. Sezoni aktual ishte shumë zhgënjyes...

Vdes në aksident rrugor ish basketbollisti Rasual Butler

NBA në zi për vdekjen e parakohshme të ish-basketbollistit Rasual Butler dhe bashkëshortes së tij, këngëtares kanadeze, Leah LaBelle. Çifti humbi jetën në një aksident automobilistik në Kaliforni. Ish-lojtari i San Antonio Spurs, i tërhequr në fund të sezonit 2015-2016,...

Bashkimi shënon fitoren e dytë në Ligën Ballkanike!

KB Bashkimi ka shënuar fitoren e radhës në Ligën Ballkanike, duke mposhtur Ibar Rozaje në udhëtim me rezultat 78:93. Skuadra nga Prizreni, KB Bashkimi ka shënuar fitoren e dytë më radhë në Ligën Ballkanike, duke mposhtur Ibar Rozaja. Kosovarët e nisen...

Real sfidon kryesuesit e Olympiacos, kampionët e Fenerbahce luajnë me Barçën

Luhen sot dhe nesër takimet e raundit të 11-të të Euroleague në basketboll për meshkuj, një javë ku janë disa takimet pikante, që do të dhurojnë rivalitet dhe ndoshta përmbysje të renditjes. Kryesuesit e Olympiacos do të presin në...

Amerikani grushton serbin në NBA!

Në kampionatin amerikan të basketbollit është shënuar një përleshje me grushta në ndeshjen Orlando Magic-Minnesotta Timberwolves. Në periodën e dytë, Afflalo dhe Bjelica u përjashtuan pas një sherri që nisi për një top në tabelë e përfundoi me grushtin e...

Antetokounmpo kërcen basketbollistin, për koshin e vitit (VIDEO)

Lideri i Milwaukee Bucks, Antetokonmpo ka bërë një kërcim fantastik për ta shënuar koshin e vitit. Në vazdhim mund ta shikoni kërcimin fantastik të Giannis i cili ndeshjen e mbaroi me 23 pikë dhe 6-të asistime. https://www.youtube.com/watch?v=MDIQBfdmusY

KB Shkupi mposhtë Karposhin Sokolin!

Klubi i basketbollit Shkupi ka regjistruar fitoren e parë në gjysmësezonin pranveror dhe të tretën sezonale pasi ka fituar Karposh Sokolin me rezultatin 107:91, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 18-të në Super Ligën e basketbollit vendor. Bardhekaltrit nga...
Reklama

TË FUNDIT