Reklama
Home Boks

Boks

Tyson – Seferi? ‘Meçi i vërtetë’ u zhvillua jashtë ringut në Mançester Arena

0
Por, derisa po zhvillohej raundi i dytë i këtij meçi, “lufta” e vërtetë në Mançester Arena zhvillohej jashtë ringut. Një përleshje mes tifozëve kishte nisur jashtë ringut, që për një moment i mori vëmendjen edhe Tyson Furyt. Përndryshe ish kampioni i...

Florian Marku përballje me kickbokserin serb në Tiranë!

0
Pas fitores me boshnjakun Xhevat Mutfic në Straz të Austrisë në kategorinë e boksit, kampioni shqiptar i kick-box, Florian Marku, do të ngjitet në ring më 18 maj. Në një sfidë që do të zhvillohet në Tiranë, Marku do të...

Anthony Joshua përsëri në ring!

0
Është konfirmuar data për meçin e shumëpritur për unifikimin e titujve të peshave të rënda në boks mes Anthony Joshuas dhe Joseph Parker, meç ky që pritet të zhvillohet me datë 31 mars 2018.  Sipas mediumit anglez Sky Sports, lufta në mes...

Haxhi Krasniqi rikthehet fuqishëm!

0
Boksieri shqiptar, Haxhi Krasniqi, apo Robin, siç njihet më së shumti, arriti të triumfojë në sfidën ndaj polakut Grafka, pas 8 raundesh. Në një atmosferë fantastike, të krijuar nga tifozëria shqiptare, që nuk rreshti së mbështeturi Robin Krasniqin, 30-vjeçari nga...

McGregor dhe Pacquiao, sfidë boksi në prill të 2018-ës?

0
Edhe pse nuk ka ende asgjë zyrtare, boksieri filipinas Manny Pacquiao ka konfirmuar se është duke biseduar me stafin e Conor McGregor për të zhvilluar një duel boksi në prill të 2018-ës. Kjo deklaratë e legjendës së boksit është...

Joshua i thotë “JO” Furyt

0
Anthony Joshua i kishte premtuar publikisht duel Tyson Fury, në përpjekje për t’a ndihmuar të i rikthehet boksit.  Por, synimi për tu bërë kampion absolut i kategorisë super të rëndë në boks, dhe deklaratat pompoze të bashkëkombësit të tij në...

Mësohet kur do të zhvillohet ndeshje mes Joshua dhe Parker!

0
Meçi mes Anthony Joshua dhe Joseph Parker do të zhvillohet rreth orës 23:30 sipas kohës sonë në “Principality Stadium”. Aty ku u zhvillua finalja e Champions League vitin e kaluar mes Juventusit e Real Madridit "Principality Stadium", do të zhvillohet...

UFC kërcënon, McGregor rikthehet në palestër!

0
Pas kërcënimit të presidentit të UFC, Dana White se do ti hiqet titulli, Mc Gregor rikthehet menjëherë në palestër. Muaji mars është afati i fundit që Mc Gregor të kthehet në palestër. Irlandezi nuk ka luftuar nga nëntori i 2016-tës...

U publikua video e ndaluar: Mundësja në prag të vdekjes gjatë humbjes së peshës...

0
Mundësja Polake në UFC, Joanna Jędrzejczyk para dy viteve po përgatitej për ndeshjen kundër Jessica Pen dhe si dukej po përjetonte një ferr të vërtetë. Jędrzejczyk duhej të humbiste 10-të kilogram, kurse në publik u shpërnda një video të cilën...

McGregor me sy të nxirë!

0
Conor McGregor ka postuar sot  e tij zyrtare “Instagramin” e tij  një foto duke ngrënë drekë me djalin e tij të vogël teksa udhëton me aeroplan, por ajo që binte në sy ishte se syri i majtë ishte i...
Reklama
Reklama
17,414FansLike