Reklama
Home Boks

Boks

Ja reagimi i legjendës pas fitores së Fury kundër Wilder

0
https://twitter.com/BTSportBoxing/status/1231465860574957570

Joshua i thotë “JO” Furyt

0
Anthony Joshua i kishte premtuar publikisht duel Tyson Fury, në përpjekje për t’a ndihmuar të i rikthehet boksit.  Por, synimi për tu bërë kampion absolut i kategorisë super të rëndë në boks, dhe deklaratat pompoze të bashkëkombësit të tij në...

Haxhi Krasniqi rikthehet fuqishëm!

0
Boksieri shqiptar, Haxhi Krasniqi, apo Robin, siç njihet më së shumti, arriti të triumfojë në sfidën ndaj polakut Grafka, pas 8 raundesh. Në një atmosferë fantastike, të krijuar nga tifozëria shqiptare, që nuk rreshti së mbështeturi Robin Krasniqin, 30-vjeçari nga...

Zbulohet arsyeja se përse McGregor nuk e paditi Khabibin

0
Incidenti që ndodhi pas përfundimit të eventit UFC-229 vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes të sportit amerikan, me Komisionin e Sportit në Nevada që ka hapur një hetim për të zbardhur arsyen përse rusi Khabib Nurmagomedov doli jashtë...

Ky është plani i Fury për ta mposhtur Wilder

0
Dyshja do të duelojnë më 1 dhjetor në Los Angeles, në “Staples Center”, me Furyn që synon të bëhet kampion i peshave super të rënda për herë të dytë. “Gypsy King” i është marrë rrypi i WBC pasi e kishte...

Joshua i ‘kërcënon’ 10 boksierët më të mirë në botë

0
Numri një në boks, Antohony Joshua është duke u përgatitur për meçin e radhës, por që ka dhënë një premtim befasues. Boksieri britanik ka thënë se ai do t’i mposhtë 10 boksierët më të mirë në botë, një nga një. “Më...

UFC kërcënon, McGregor rikthehet në palestër!

0
Pas kërcënimit të presidentit të UFC, Dana White se do ti hiqet titulli, Mc Gregor rikthehet menjëherë në palestër. Muaji mars është afati i fundit që Mc Gregor të kthehet në palestër. Irlandezi nuk ka luftuar nga nëntori i 2016-tës...

Florian Marku përballje me kickbokserin serb në Tiranë!

0
Pas fitores me boshnjakun Xhevat Mutfic në Straz të Austrisë në kategorinë e boksit, kampioni shqiptar i kick-box, Florian Marku, do të ngjitet në ring më 18 maj. Në një sfidë që do të zhvillohet në Tiranë, Marku do të...

ZYRTARE: Pensionohet Haye!

0
David Haye ka njoftuar pensionimin e tij nga boksi pas humbjes në revansh nga Tony Bellew. 37 vjeçari ka vendosur ta përfundojë karrierën e tij pas disfatës në raundin e pestë të revanshit me Bellew, humbja e dytë e njëpasnjëshme...

Fury apo Wilder, ja se me cilin dëshiron të përballet Joshua

0
Nuk ka fitues nga përballja e peshës së rëndë mes Deontay Wilder dhe Anthony Joshua, ndaj opsioni që fituesi i kësaj sfide do të duelonte ndaj Anthony Joshua ka rënë poshtë menjëherë. Për këtë arsye, Joshua ka dalë hapur...
Reklama
Reklama
17,414FansLike