Reklama
Home Botërori Rusi 2018

Botërori Rusi 2018

Skandal në Gjermani: Bild zbulon detaje interesante nga Botërori

Përfaqësuesja e Gjermanisë pësoi debakël në Botërorin e Rusisë. Gjermanët nuk arritën ta kalonin fazën e grupeve.Sot pasi Joachim Low publikoi listën e lojtarëve për ndeshjet miqsore, e përditshmja Bild ka zbuluar detaje të reja se çfarë kishte ndodhur në...

Është zgjedhur goli më i bukur i Botërorit Rusi (VIDEO)

Lojtari i përfaqësueses së Francës, Benjamin Pavard pati paraqitje të shkëlqyeshme në Botërorin e Rusisë.Pavard edhe pse i panjohur për publikun arriti me paraqitjet e tij të zgjojë interesin e gjigantëve europian, ndërsa goli i tij kundër Argjentinës është...

FIFA ia lë në dorë fansave: Votojeni golin më të bukur në Botëror (VIDEO)

Botërorin e Rusisë e lam pas dhe pas zgjedhjes së lojtarit më të mirë, tifozët mund të votojnë edhe për golin më të bukur në Botëror.Kjo është hera e katërt që FIFA i lejon tifozët të votojnë për golin...

Lovren harron mikrofonat: Ajo mbrëm më bëri masazh! (VIDEO)

Dejan Lovren dhe Sime Vrsaljko në konferencën për shtyp bënë një gafë të madhe duke harruar se mikrofonat ishin ndezur teksa ata po flisnin mes vete.Lovren ishte duke i treguar Vrsaljkos për një femër që ishte pranë tyre."Ajo në...

Franca do të përfitojë një shumë të madhe parash nga FIFA pas fitmit të...

Federata e Futbollit të Francës do të fitojë një shifër modeste pas fitimit të Kupës së Botës.Fondi i FIFA-s për përfaqësueset që morrën pjesë në Botërorin Rusi është 340 miliona euro.Pjesa më e madhe do të shkojë për Francën...

Luka Modric lojtari më i mirë i Botërorit Rusi

Pas përfundimit të finales së madhe, FIFA i shpalli lojtarët më të mirë të Botërorit Rusi 2018.Fillimisht u shpall lojtari i ri më i mirë.Ky çmim i takoi Kylian Mbappes.Si ngushëllim për Kroacinë është çmimi i lojtarit më të...

Njihuni me Pussy Riot, femrat që u futën në fushë dhe ndërprenë finalen...

Finalja e madhe mes Francës dhe Kroacisë u ndërpre në minutën e 52 kur një grup i panjohur personash u futën në fushë.Organizatorët kanë bërë një lëshim të madh pasiqë në fushë arritën të futen 4 persona, ndërsa nga...

E PABESUESHME: Varane nuk e ka humbur asnjë finale dhe ka fituar 11-të trofe...

Nëse fitimi i një trofeu nuk mund të paramendohet pa atë, besojeni ose jo ai njeri është Raphael Varane.Varane edhe sot shkruajti historinë duke fituar Kupën e Botës me përfaqësuesen e Francës.Varane është futbollisti i katërt që ka arritur...

Merr fund ëndërra e Kroacisë, Franca kampione e botës

Franca ka fituar Kupën e Botës për të dytën herë në historinë e saj. Pas Botërorit të 1998-ës, Gjelat rikthehen në majën e botës 20 vite më pas duke mposhtur Kroacinë me rezultatin 4-2.Ishte një ndeshje fantastike në Luzhniki-n...

Mbappe e vulos ndeshjen, mirëpo Lloris e fshin atë: Gafë fatale nga portieri francez...

Frana arrriti ta shënojë golin e katërt  me anë të supergolit të Mbappes, mirëpo Lloris pas 5 minutave me një gafë të pafalshme i dha mundësinë Kroatëve që ta ngushtojnë rezultatin me anë të Mandzukic.https://www.dailymotion.com/video/x6ot9jy[youtube https://www.youtube.com/watch?v=hOXSDMrWMfc]
Reklama

TË FUNDIT

Reklama