Home Futboll

Futboll

Asgjë nga rinovimi, Alaba drejt transferimit te Liverpooli

0
Bayern Munich janë larg arritjes së marrëveshjes për rinovimin e kontratës dhe 28-vjeçari është gjithnjë e më pranë largimit nga Gjermania. Bavarezët nuk kanë arritur të përmbushin kërkesat e Alabas dhe austriaku pritet ta vazhdojë karrierën në Premier League ose...

E konfirmon Conte, Inter pa Lukakun dhe Sanchezin ndaj Parmas

0
Trajneri Antonio Conte doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp, ku foli për kundërshtarin e nesërm, Parman dhe gjendjen fizike të disa futbollistëve. Edhe pse luajnë me Parman, vëmendja e madhe është tek ndeshja me Real Madridin në Ligën...

Arsenali synon transferimin e Thuram

0
Arsenali synon transferimin e Marcus Thuram, raporton TodoFichajes. Thuram po shkëlqen te Borussia Monchengladbach dhe ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve europian me paraqitjet e tij. Topçinjtë janë të gatshëm të hidhen në sulm dhe për shërbimet e tij pritet të ofrojnë...

Barcelona synon rikthimin e Guardiolës

0
Victor Font është favorit për tu bërë president i Barcelonës pas dorëheqjes së Bartomeut. Barcelona nuk po kalon momente aq të mira, ndërsa Sky Sport, raporton se Font planifikon rikthimin e Guardiolës në Camp Nou. Guardiola e ka nisur keq sezonin...

Liverpool ka gjetur pasuesin e Mane, kushton vetëm 30 milionë euro

0
Liverpooli ka filluar kërkimin e pasuesit të Sadio Mane dhe The Reds duket se e kanë gjetur atë. Bëhet fjalë për Jemery Doku, i cili luan për Anderlechtin. 18-vjeçari ka luajtur 11 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar dy gola. Klopp...

E bujshme: Kepa në janar te gjiganti italian!

0
Goditje surprizë, Kepa drejt transferimit në Itali. Kepa Arrizabalaga e ka humbur vendin e titullarit te Chelsea pas paraqitjeve të dobëta dhe sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Stamford Bridge. Calciomercato.com, raporton se Juventus ka shfaqur interesim për transferimin...

Agnelli humbet durimin: Juventus shkarkon Pirlon, zbulohet trajneri i ri!

0
Andrea Pirlo është pranë shkarkimit pas paraqitjes katastrofale ndaj Barcelonës. Forma e dobët e Juventusit ka ndezur spekulimet për shkarkimin e Andrea Pirlos nga posti i trajnerit. Gazetari i njohur italian Paolo Ziliani raporton se Agnelli është i gatshëm ta shkarkojë...

Bomba e janarit: Milan transferon yllin e Barcelonës

0
Milani është në krye të Serie A dhe Rosonerët kanë grumbulluar 13 pikë pas pesë ndeshjeve të luajtura. Objektivi kryesorë i Rosonerëve është kualifikimi në Ligën e Kampionëve. Mirëpo me këtë formë të treguar nuk përjashtohet mundësia që Milan të synojë...

Liverpool përsëri pas Koulibaly!

0
Liverpool duket se akoma nuk ka hequr dorë nga transferimi i Kalidou Koulibaly dhe gjatë janarit do të tentohet prapë transferimi i tij, raporton kështu Calcio Mercato. The Reds tashmë e kanë të obliguar për të blerë një qendër mbrojtës...

Valencia lë në pritjen Atleticon për Kondogbian!

0
Valencia do të lërë në pritje skuadrën e Atletico Madrid për të nënshkruar me mesfushorin e saj, Geoffrey Kondogbia, raporton kështu Marca. Atletico kanë mundësinë për të firmosur me një mesfushor, dhe rregullat e La Ligas thonë që ata mund...
17,359FansLike