Reklama
Home Futboll

Futboll

Komenti i Lovrenit në Instagram tregon mjaftë se çfarë mendon ai për Sergio Ramos

0
Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos mbrëm u zgjodh mbrojtësi më i mirë në evropë për sezonin e kaluar. Megjithatë mbrojtësi i Liverpoolit, Dejan Lovren nuk është aspak me vendimin e UEFA-s, ndërsa pakënaqësinë e tij e shprehi në Instagram. Ai...

Ronaldo me fjalë të mëdha për Interin dhe Conten pas ndeshjes

0
Cristiano Ronaldo ka folur pas ndeshjes së fituar me penallti ndaj Interit. 90 minutat e ndeshjes u mbyllën 1-1, ndërsa kampionët e Italisë fituan 4-3 nga 11-metërshat. Ylli i "Zonjës së Vjetër" shënoi golin e barazimit nga një goditje dënimi....

Di Maria shkëlqen, PSG deklason Realin (VIDEO)

0
Paris Saint-Germain ka fituar super ndeshjen e Champions League kundër Real Madrid. Kampionët e Francës kanë mundur 3-0 gjigantët e Spanjës dhe kanë marrë kreun e Grupit A. Pavarësisht mungesës së yjeve të shumtë për të dy skuadrat për shkak...

Ronaldo ndryshon stilin e flokëve

0
Ylli portugez ka vendosur të ndërrojë ‘frizurën’. Futbollisti i Juventusit pas ndeshjes me Lazion në finalen e Superkupës, ka ndryshuar stilin e flokëve. Ronaldo këtë sezon me Juventusin në Serie A ka shënuar 10 gola.  

PSG në ndjekje të yllit të Tottenham!

0
Paris Saint Germain ka hyrë në garë për të firmosur me mbrojtësin e Tottenham Hotspur Toby Alderweireld gjatë kësaj vere, raporton Daily Telegraph. "Spurs" me shumë mundësi do të jenë në gjendje që ta lënë të lirë të largohet futbollistin...

Skandal: Gjyqtarët në dhomën e VAR festojnë golin kundër Real Madridit (VIDEO)

0
Ka shpërthyer një skandal i madh në kampionatin spanjoll të La Liga-s, teksa gjyqtarët e VAR me në krye Munuera Montero kanë festuar një gol kundër Real Madrid. Munera Montero ishte përgjegjës për dhomën e VAR-it në ndeshjen e shumë...

Georgina ka komentuar rreth aferës për dhunim nga Cristiano Ronaldo (FOTO)

0
Bashkëshortja e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez i ka dalur në mbrojtje portugezit, pas lajmit se CR7 në 2009 ka dhunuar një studente në Las Vegas. Ronaldo pas këtij skandalit me një video mesazh deklaroi se lajmet e rrejshme janë krijim...

Cardiff shpenzoi një pasuri të tërë për të, ndërsa ai zhduket sëbashku me aeroplanin

0
Cardiff City është duke kërkuar sqarime mbi raportimet e fundit se futbollisti Emiliano Sala ishte në aeroplanin që u zhduk nga radari në mbrëmë në Angli. Kontrolli i Trafikut Ajror ka konfirmuar se aeroplani po udhëtonte nga Nantes drejt qytetit...

Shokuese: Paratici harron në restorant strategjinë e transferimeve të Juventusit, zbulohen emrat dhe objektivat...

0
Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici thuhet se ka harruar shënimet e strategjisë së transferimeve të klubit në një restorant. Gjatë kësaj fundjave thuhet se ka ndodhur ndoshta njëra nga historitë më të çuditshme që ka goditur titujt e gazetave...

Ku është sigurimi? Argjentinasit në tribuna rrahin tifozët Kroat

0
Tifozët e Argjentinës janë të zemëruar për humbjen e kombëtares së tyre të futbollit. Argjentinasit kanë pësuar humbje të papritur me rezultat 3-0 kundër Kroacisë, e cila gjë ka bërë që të acarohen tejet mase tifozët pas turpërimit. Kjo ka bërë...
Reklama
Reklama
17,431FansLike