Reklama
Home Futboll Page 1982

Futboll

Ribery në historinë e Bayernit

0
Franck Ribery ka regjistruar një rekord  të ri me Bayern e Mynihut në ndeshjen e kampionatit kundër Koln.  Mesfushori Francez është bërë lojtari jogjerman me më shumë paraqitje në historinë e klubit bavarez. Për lojtarin 34-vjeçar takimi i së mërkurës...

Iniesta: Skuadrës i duhen përforcime

0
Gjatë janarit, Barcelona pritet të bëjë përforcim për të qenë ndër favoritët kryesor për fitimin e kampionatit dhe të Ligës së Kampionëve. Mesfushori kryesor i Barcelonës, Andres Iniesta së fundmi ka folur rreth lojtarëve që duhet t’i transferojë klubi i...

Guardiola është “mbret” në Premier League

0
Polemikat rreth pyetjeve a është guardiola një ndër strategët më të mirë ende vazhdojnë.Derisa fansat debatojnë, Spanjolli po vazhdon të thyej rekorde. Me fitoren e djeshme skuadra e Cityt regjistroi 15 fitore rradhazi dhe në këtë mënyrë thyen rekordin e...

Dybala nuk është në formë, Reali i gatshëm të ofrojë para dhe lojtarë- Kjo...

0
Real Madridi nuk heq dorë nga Dybala, dhe për ta bindur Juventus përveç parave do të ofroje edhe lojtarë. Edhe pse Zinedin Zidane e dëshiron Eden Hazard, duket se Belgu është mision i pamundur, ndërsa nga ana tjetër forma e...

Donnarumma në lotë!

0
Gigi Donnarumma përjetoi një natë të vështirë në “San Siro”, të mërkurën, pasi tifozët e Milanit reaguan karshi informatave të publikuara në Itali, ku është thënë se Mino Raiola ka kërkuar për ta prishur kontratën e portierit me klubin...

Bayern përfocohet nga PSG

0
Gjiganti Gjerman, Bayern Munchen ka gjasa përfocimin e ri ta marrë nga PSG. Sipas mediave Gjermane, Bayern është i interesuar për portjerin e PSG Trapp. Trapp është në plan të dytë këtë sezonë te PSG me vetëm dy ndeshje të luajtura. Gjermani...

Futbollisti i Cityt nga “hija” i vuri tjerët “nën hije”- Ky njeri është fantastik

0
Tiofozët e Cityt posaçërisht flasin për atë , nuk bëhet fjalë për Kevin De Bruyne. Në vend të De Bruyne, futbollisti David Silva është ai i cili po merr lavdatat para futbollistëve të tjerë si Aguero,Sterling,Sane. Futbollisti po kalon momente fantastike...

Di Maria kërkon largimin nga PSG

0
Ángel Di María nuk është i kënaqur me situatën që po kalon te PSG. Futbollisti argjentinas po luan gjithnjë e më pak te skuadra franceze pas mbërritjes së Neymar dhe Mbappe, që konsiderohen të paprekshëm në skemat e Unay...

Inter përforcohet nga Manchester United: Lojtari i shkëlqyer transferohet në Meazza

0
Sipas "Corriere Dello Sport" Inter dhe Manchester janë në bisedime për shkëmbimin e Joao Mario me Mikhitaryan. Ka vetëm një problem Mikhitaryan nuk ka pasaportë Europiane, në rast se ai vjen te Interi, Inter nuk do të mund të nënshkruajë...

Zidane: Benzema është i shkëlqyer, nuk na duhet sulmues i ri

0
Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane deklaroi se Benzema ka bërë paraqitje të mirë në ndeshjen kundër Al Jazeera. Madrilenët korrën fitore, golat për Realin i shënuan Ronaldo dhe Bale. "Benzma? Ai po luan mirë dhe nuk do të kërkoj transferim...
Reklama
Reklama
17,434FansLike