Reklama
Home Futboll Page 2

Futboll

Reali ka bërë gati ofertën e lartë për Camavingan

0
Eduardo Camavinga duket se karrierën e tij do ta vazhdoj te Real Madridi. Super talenti francez është duke mahnitur të gjithë me paraqitjet e tij në Ligue 1 këtë edicion me Stadde Rennes. Mesfushori i talentuar ka luajtur në 32 takime...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Tottenham

0
Chelsea dhe Tottenham takohen në ‘Stamford Bridge’, në ndeshjen e xhiros së 27-të e cila fillon nga ora 13:30.

Fury tregon se në cilin raund do ta nokautojë Wilderin

0
Tyson Fury duket i bindur se meçin kundër Deontay Wilder do ta mbyll që në raundin e dytë. Të dy këta boksier për të dytën herë do të vihen përballë njëri tjetrit, pas barazimit në ndeshjen e parë. Meçi do të...

Man Utd transferon sulmuesin e njohur të Premierligës

0
Manchester United me t’u hapur afati kalimtar i verës, do të synojë përforcimin e fazës së sulmit. Sipas Calciomercato, lojtari i Wolves, Diogo Joto, është subjekt interesimi i ‘Djajve të Kuq’. Jota ka shënuar vetëm tri gola në Premierligë këtë sezon,...

Haaland për Ronaldon: Jam bërë futbollist falë tij

0
Erling Haaland është sulmuesi i momentit në Evropë, falë golave të shumtë që po shënon. Sulmuesi norvegjez fillimisht shkëlqeu me Red Bull Salzburgun para se të kalonte te Borussia Dortmundi në janar. Haaland vazhdoi shkëlqimin edhe në Gjermani, ku ka realizuar...

Agjentë të Realit në tribuna, duke e përcjellë Fabian Ruizin

0
Fabian Ruiz është objektivi madhor i Real Madridit për afatin kalimtar të verës. Los Blancos prej kohësh janë duke dërguar agjentë në Itali për ta parë nga afër mesfushorin spanjoll. 23-vjeçari është duke kaluar nëpër një formë fantastike dhe së fundmi...

Zidane pyetet për transferimin e Sterling, kjo është përgjigja e tij

0
Në mediet spanjolle ditën e premte është publikuar një intervistë e yllit të Manchester Cityt, Raheem Sterling. 25 vjeçari ka folur për shumë gjëra, përfshirë edhe përballjen e Ligës së Kampionëve mes Real Madrid dhe Manchester Cityt. Sterling nuk ka mundur...

Bayerni merr një fitore të vuajtur ndaj Paderbornit

0
Bayern Munich ka marrë një fitore tejet të vështirë në përballje me Paderbornin 3:2. Bayerni e nisi shumë mirë ndeshjen duke rrezikuar disa herë portën e skuadrës mysafire. E në minutën e 25-të kampionët në fuqi të Gjermanisë e gjetën golin...

Bombë: Cancelo rikthehet në Serie A te gjiganti italian!

0
Joao Cancelo mund të rikthehet te Juventusi vetëm pas një viti të kaluar në Ligën Premier. Mbrojtësi i djathtë portugez iu bashkua kampionëve në fuqi të Angliës verën e vitit të kaluar për 65 milionë euro nga Juventusi. Por Zonja e...

Chelsea gati ta shesë, Kepa drejt gjigantit europian!

0
Kepa Arrizabalaga është duke i kaluar ditët e tij të fundit si portieri i Chelseat. Portieri spanjoll ka humbur vendin e titullarit dhe Chelsea po mendon për transferimin e një portieri tjetër në verë. 25-vjeçari është bërë objektiv i kampionëve në...
Reklama
Reklama
17,433FansLike