Home Futboll Page 2

Futboll

Real Madrid-Juventus (LIVE)

0
Real Madrid dhe Juventus do të përballen sërish në ndeshjen e kthimit me fillim prej orës 20:45. Ndeshjen live në HD mund ta shikoni këtu.

FOTO: Roma njeh kundërshtarin e saj në Champions League!?

0
Në faqen zyrtare të Romës kishte një publikim interesant dhe mund të dyshojmë se bëhet fjalë pë kurdisje të shortit në Ligën e Kampionëve. Roma do të luajë në gjysmë finalen e Ligës së Kampionëve pasiqë e eleminoi Barcelonën. Në faqen...

SHKËMBIMI I DEKADËS: Real ofron tre lojtarë për Salah!

0
Mediat angleze dhe ato italiane bëjnë të ditur se Reali dhe Liverpooli në verë mund të shkëmbejnë disa lojtarë. E ardhmja e Mohamed Salah ende nuk është e qartë dhe të gjithë e dinë se Reali është e interesuar për...

Marcelo prek topin me dorë, nuk ka penallti për Bayernin!? (VIDEO)

0
Në pjesën e parë skuadrat e Reali dhe Bayernit janë ndalur në barazim 1-1. Para përfundimit të pjesës së parë Kimich krosoi drejt 16-shit por topi u ndal me dorë nga Marcelo. Gjyqtari Cakir nuk akordoi penallti, por nga video e...

EUROPA NË SHOK: UEFA ka zbuluar fituesin e Ligës së Kampionëve

0
Federata e Futbollit Europian, UEFA shpesh herë është në qendër të vëmendjes për shkak të situatave kontraverze, por këtë herë me të vërtetë e ka tejkaluar çdo kufi. Shpesh herë ka dyshime rreth shorteve që hedh UEFA, kurse kjo tani...

Neymar i vë një kusht Real Madridit për transferimin e tij

0
Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar dëshiron që bashkëlojtari i tij në ekipin kombëtar brazilian t’i bashkohet Real Madridit nëse edhe vetë ai transferohet te gjiganti i La Ligës, raporton Don Balon. Neymar e dëshiron një grup të madh brazilianësh në...

Juventus-Real Madrid (LIVE)

0
Me fillim prej orës 20:45 do të përballen skuadra e Juventus dhe Real Madrid. Ndeshjen live në HD mund ta shikoni këtu.

Zinedine Zidane thotë “PO” dhe bëhet trajneri më i paguar në botë

0
Zidane do të jetë në krye të skuadrës së Katarit gjatë Kupës së Botës të vitit 2022 dhe mediat botërore raportojnë se ka pranuar ofertën e çmendur të bërë nga federata e futbollit të këtij shteti. Zidane ka firmosur një kontratë katër vjeçare kundrejt...

Në Egjipt të dielën gjithëçka do të ndalojë – anulohen ndeshjet e kampionatit

0
Ndeshjet në Kampionatin e Egjiptit që kanë qenë në program për tu zhvilluar të dielën, do të shtyhen për shkaka të Mohamed Salah. Asosiacioni Futbollistik në Angli, të dielën do ta zgjedhë lojtarin më të mirë për sezonin aktual, kurse...

Stefan Effenberg: Disa lojtarë të Realit nuk e dinë pse janë në finale

0
Ish-mesfushori bavarez bëri një deklaratë shumë ironike pas ndeshjes duke thënë: “Dëgjoj shumë të flitet për eksperiencë, janë broçkulla. Disa nga lojtarët e Realit nuk e dinë pse janë në finale”
17,352FansLike