Home Futboll Page 2

Futboll

Ronaldo bën gjest të madh – dërgon dhurata për Kombëtaren U17 të Portugalisë (video)

0
Ylli i Juventus, Ronaldo, ka dërguar nga një dhuratë për secilën nga anëtarët e kombëtares së Portugalisë U17 – vashat- dukë përcjell edhe një mesazh për to. Anash këpucëve sportive që ka dërguar, Ronaldo u ka thënë vashave të reja...

Ja se çfarë duhet të bëjë Sarri për ta shpëtuar nga shkarkimi

0
Chelsea duhet të fitojë ndeshjen e radhës ndaj Manchester City-t në finalen e Carabao Cup në mënyrë që Sarri të vazhdojë punën e tij në Samford Bridge.  Sipas The Guardian, Sarri do të jetë trajneri i The Blues në ndeshjen...

Përforcimi i parë për merkaton e janarit, Milan transferon yllin e Benficas

0
Zvonimir Boban dëshiron transferimin e yllit të Benficas Gedson Fernandes në merkaton e janarit, raportojnë mediat italiane. Rosonerët transferuan dy mesfushorë gjatë merkatos së verës, Ismael Bennacer dhe Rade Krunic. Mirëpo Milan gjatë verës ka shfaqur interesim për Fernandes, ndërsa lajmin...

Alves sulmon Juventusin: Më tradhtuan, më premtuan gjëra që nuk mi plotsuan kurrë

0
Dani Alves është rikthyer të flasë për aventurën 1-vjeçare tek Juventus, aty ku u shpall edhe kampion në Serie A. Gjithsesi braziliani nuk ruan kujtime të mira nga aventura me “Zonjën e Vjetër”, teksa në një intervistë për “ESPN” ka...

Një tjetër shqiptar drejt Serie A: Klubi i njohur italian transferon Ismajlin

0
Vazhdon interesimi i klubeve të Seria A për mbrojtësin prishtinas Ardian Ismajli. Mbrojtësi shqiptar që po shkëlen në Kroaci me Hajdukun e Splitim, ka qenë i lidhur së fundmi me Bolognan, por tani një klub tjetër është vënë pas tij. Sipas...

Zbulohet kontrata e re e Icardit

0
Inter ka ofruar një rritje edhe për një vit të marrëveshjes, deri në qershor 2023, pasi ajo aktuale është deri në vitin 2022, me një pagë rreth 6.3 milionë euro në sezon, plus disa bonuse shumë të lehta për...

Benzema refuzon dy oferta për lënë Real Madrid!

0
Karim Benzema ka refuzuar dy oferta për të lënë Real Madridin, raporton Don Balon. Florentino Perez duket se është i etur për të "shkundur" skuadrën e tij ku i gjithë reparti sulmues pritet të zëvëndësohet pasi po kërkon që ta...

Objektivi i Arsenal pranë rinovimit me Atleticon!

0
Thomas Partey duket se ka vendosur për një rinovim kontrate me skuadrën e Atletico Madrid, raporton e përditshmja AS. Gjigantët e La Ligës po bëhen gati për ti dyfishuar pagën futbollistit dhe për të krijuar një klauzolë prej 100 milionë...

Zvicra merr policët e saj në Botëror, arsyeja është interesante

0
Zvicra bëhet kombëtarja e parë që zbarkon në botërorin rus me policë me vete Përfaqësuesja helvetike ka krijuar një ekip prej 5 ekspertësh që do të shoqërojnë lojtarët në çdo dalje. Detyra e tyre primare është garantimi i sigurisë sidomos në...

Nga sukseset e tij jeton një qytet i tërë: Si u bë Salah...

0
Ylli i Egjiptit, Mohamed Salah po luan një sezonë endërrash. Me Liverpoolin do të luajë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, ka shënuar 40 gola dhe po lufton me Messin për Këpucën e Artë, kurse në verë do të...
17,352FansLike