Home Futboll Page 2245

Futboll

Gjysma e Europës pas mbrojtësit të Strasbourg!

0
AC Milan, Tottenham, RB Leipzig, Eintracht Frankfurt, Borussia Dortmund, Everton dhe Southampton kanë shfaqur interesim të madh për mbrojtësin e Strasbourg, Mohamed Sinakan, raporton RMC Sport. 19 vjeçari sapo ka firmosur një kontratë të re deri në 2023 mirëpo kjo...

Manchester United zgjatë kontratën e Pogbas!

0
Djajtë e Kuq e kanë një opsion për ti zgjatur kontratën francezit edhe për një vit tjetër. Manchester United ka zgjatur kontratën e Paul Pogbas edhe për një vit tjetër, është ky lajmi që raporton Manchester Evening News. 27 vjeçari ka...

KOKËDHIMBJE PËR VALVERDEN: Barcelona humbet dy yje shkaku i lëndimeve

0
Rafinha mund të humbasë pjesën tjetër të sezonit pasi Barcelona konfirmoi se mesfushori kishte dëmtuar ligamentet e gjurit, ndërsa lëndim ka pësuar edhe Sergi Roberto. Rafinha u shfaq si zëvendësues i dytë gjatë barazimit 1-1 të Barcelonës në udhëtim te...

Ky është plani i Realit për të transferuar Eden Hazardin

0
Ylli belg mbetet dëshira e madhe e presidentit të Real Madridit, Florentino Perez, për verën e vitit 2019. Mediet në Spanjë shkruajnë se kampionët e Evropës tashmë kanë bërë gati planin për transferimin e 28 vjeçarit në ‘Santiago Bernabeu’. Real Madrid,...

Juventus piketon dy lojtarët e Chelsea

0
Edhe pse ka yje dhe shumë lojtarë në përbërje, Juventusi duket se ka nevojë për përforcime në janar. Bardhezinjtë vuajnë në krahun e djathtë, aty ku Kuadrado është kthyer në mbrojtës, pasi De Shiljo dhe Danilo nuk po bindin. Ndërkaq...

Zyrtare: Ylli i Japonisë transferohet në Australi

0
Melbourne Victory e ka kompletuar transferimin Keisuke Hondas. Ylli japonez iu bashkua klubit si transferim i lirë. 32-vjeçari ishte pjesë e klubit meksikan, Pachucha, mirëpo pjesën më të madhe të tij si futbollist e ka kaluar në Evropë, në CSKA...

Veretout me një këmbë në San Siro, Fiorentina lë jashtë grumbullimit francezin

0
Fiorentina ka publikuar sot listën me futbollistët që do të nisen drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të marrë pjesë në International Champions Cup, ndërsa është vënë re përjashtimi i bujshëm i mesfushorit francez Jordan Veretout. Ky i fundit...

Plani i Rangnick dhe Gazidis po realizohet: Futbollisti i Juventusit transferohet te Milani

0
Daniele Rugani nuk ka arritur të që bind te Juventusi dhe pse parashikohej që ai të bëhej njëri nga mbrojtësit më të mirë në Itali. Megjithatë ai është ende i ri dhe ka shumë para tij. Siç raportojnë mediat italiane,...

Lamtumirë Roma, Edin Dzeko nga janari te gjiganti italian

0
E përditshmja italiane Il Messaggero, raporton se Edin Dzeko në janar do të largohet nga Roma. Boshnjaku ishte shumë pranë transferimit te Juventusi, mirëpo  në fund transferimi nuk u realizua. Dzeko do të largohet nga Olimpico në janar dhe do ta...
17,352FansLike