Reklama
Home Futboll Page 2246

Futboll

Video: Giroud shpëton Arsenalin nga humbja

0
Skuadra e Arsenalit duket se nuk e ka marrë veten nga humbja me Mançester Junajted dhe sot luajtën një lojë nën mundësit e tyre. Me golin e Giroud Topxhinjtë luajtën vetëm 1-1 si mysafir tek Southhamptoni i disponuar. Charlie Austin e...

Statistika thotë njërën, Murinjo tjetrën Kush ka më shumë fitore- Mou apo Pep?

0
Menaxherët të cilët lanë shenjë në dekadën e fundit Pepe Guardiola dhe Jose Mourinho, sot përsëri do ti matin forcat në derbin e Mançesterit. Nëse Messi dhe Ronaldo janë  rivalë në fushën e futbollit, Mou dhe Pep janë jashtë...

Willian po largohet nga Chelsea dhe përforcon rradhët e rivalëve

0
Mediat Angleze bëjnë të ditur se në Janar mund të ndodhe edhe një transferim mes Çelzit dhe Mançester Junajtedit. Futbollisti Brazilian Willian nuk është i kënaqur me statusin e tij te Çelzi dhe nga kjo situatë është i gatshëm të...

Erdhi si përforcim i madh Murinjo e „fshien“ pas një viti

0
Vitin e kaluar erdhi si një përforcim i madh në „Old Trafford“  dhe në pjesën e dytë të sezonit dha kontribut të madh në fitimin e Europa League. Megjithatë, këtë sezonë Henrikh Mikhitaryan po luan nën të gjitha parashikimet, ka...

Juventus fiton garën përforcimi i madh po vjen

0
Sipas mediave italiane futbollisti i Liverpoolit Emre Can në fund të sezonit do të transferohet te Juventus si lojtar i lirë. Futbollisti Gjerman nuk ka dëshirë ta vazhdojë kontratën me Liverpulin, kurse për një kohë të gjatë është në bisedime...

Konte: Nuk jemi të aftë të luftojmë për titullin

0
Pas humbjes me West Ham, trajneri i Çelzit, Antonio Konte zyrtarisht ka deklaruar se është dorëzuar nga gara për titullin. Italiani pas ndeshjes ishte i sinqertë dhe deklaroi se skuadra e tij nuk mund ta mbron titullin. „Nëse don të ngelesh...

Rrëfen Guardiola: Ferguson më kërkoi ta zëvendësoja

0
Sot luhet derbi i Mançesterit , i cili këtë sezonë ka rëndësi të veçantë pasi që të dy klubet janë rivalë direkt për titullin. Para derbit të Mançesterit Guardiola pranoi se Ferguson ka kërkuar që Guardiola ta zinte vendin e...

Zyrtare: Dortmund shkarkon Bosz

0
Kryesia e Borusia Dortmund ka shkarkuar trajneri Bosz për shkak të rezultateve të dobëta. „Milionerët“  për një kohë të gjatë kanë rezultate të dobëta, kurse humbja  ndaj Werderit në shtëpi sjolli shkarkimin e tij. Pas mbledhjes urgjente nga kryesia e klubit...

Polemika pas derbit: A u dëmtua Interi? (video)

0
Juventus dhe Inter u ndalën në barazim në ndeshjen e mbrëmshme, kurse teknologjia VAR nuk ndihmoi  në largimin e polemikave pas ndeshjes. Ikardi në pjesën e dytë goditi drejt portës por goditja e tij u ndal nga dora e Benatia,...

Doni të mposhtni një Italian? David Moyes është njeriu i duhur!

0
David Moyes shpeshherë është shënjestër e kritikave nga mediat britanike, mirëpo statistikat e tij kundër trajnerëve Italian janë fantastike. Skocezi ka arritur që 4 herë ti mposht trajnerët Italian edhe atë kur ata ishin kampion të Premier Ligës. Kështu David Moyes...
Reklama
Reklama
17,349FansLike