Home Futboll Page 2450

Futboll

Neymar blen shtëpi në Madrid

0
Vazhdojnë spekulimet për transferimin e Neymarit në Real Madrid. Mbrojtësi i 'mbretërve' Marcelo po bën gjithçka për ta bindur shokun e tij që ti bashkohet në rradhët e skuadrës madrilene. Sipas mediave spanjolle Marcelo ka bindur Neymarin për të blerë një...

United ndalon stafin e Cityt që të futet në Old Trafford

0
Mançester United ka ndaluar stafin e Cityt i cili po gjiron një dokumentarë për skuadrën e Cityt. Amazon Prime ka paguar 10 milion paund që të jetë në dhomat e zhveshjes të Cityt por United e ka refuzuar kërkesën e...

Mata: Мund tja dalim edhe pa Pogban

0
Paul Pogba bas dënimit diciplinor do të mungojë në derbin e Mançesterit i cili luhet këtë fundjavë. Këtë sezonë Pogba ka shënuar 3 gola dhe ka asistuar 5 herë ne 8-të ndeshjet e fundit. "Ai është lojtar fantastik..Ai është mesfushor i...

“Tani ose Kurrë” Coutinho te Barcelona në Janar

0
Sipas së përditshmes spanjolle Mundo Deportivo Coutinho mund të transferohet te Barcelona në janar për 127 milion paund. Liderët e La Ligas kanë prioritet transferimin e Coutinhos në Janar, dhe sipas mediave lokale Coutinho ka arritur marrëveshje me klubin katalanas. Mundo...

PSG me trajner të ri

0
Ish-trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, i cili është duke shijuar pushimin pas largimit nga stoli blaugrana në fund të sezonit të kaluar, shihet në listën e kandidatëve për të zëvendësuar vitin e ardhshëm Unai Emery, në drejtimin e PSG....

Milani pranë pezullimit nga UEFA

0
Probleme të mëdha për Milanin brenda dhe jashtë fushës së blertë. Shuplaka e radhës vjen nga Nioni i Zvicrës. UEFA nuk ka pranuar “Voluntary Agreement” të propozuar nga drejtuesit kuqezi. Projekti i Li Yonghong, i prezantuar që në fillim...

Chelsea kundër Barcelonës , Roma do të presë Realin ose Sevillën

0
Para hedhjes së shortit ne ditën e Hënë simulimet e shortit kanë parashikuar se sipas gjasave Barcelona do të ketë përballë Chelsin, kurse Reali dhe Sevilla mund të kenë përballë tyre skuadrën e Romës.   Gjasat e përballjes mes Barcelonës dhe...
Ronaldo në Bernabeo me topat e artë

Ronaldo, nata e fundit si numri 2?

0
Nesër do të zhvillohet ceremonia e famshme e dorëzimit të Topit të Artë, për futbollistin më të mirë të vitit 2017. Në listë janë 30 kandidatë, por gara finale do të zhvillohet mes yllit portugez të Realit, Cristiano Ronaldos...

Ancelotti: Jepini kohë Gattusos

0
Milani dështoi të fitojë edhe nën drejtimin e Genaro Gattusos, por është pikërisht Carlo Ancelotti ai që merr në mbrojtje ish mesfushorin e kuqezinjve. “Gattuso e stërviti këtë ekip vetëm 2 ditë dhe nuk mund të prisnim ndonjë ndryshim të...
17,352FansLike