Home Futboll Page 2450

Futboll

Alexis Sanchez: Atmosfera nën Mourinhon nuk ishte e shëndetshme

0
Ylli kilian ka thënë se trajneri portugez kishte krijuar një atmosferë të pashëndetshme në kampin e Manchester United. Mourinho ishte shkarkuar në dhjetor, dhe ishte zëvendësuar nga Ole Gunnar Solskjaer, krejt kjo pas zërave se tek United nuk ka qetësi. “Mourinho...

Surprizë: Kepa do të qëndrojë te Chelsea

0
Chelsea po planifikon që ta mbajë Kepa Arrizabalagan në Stamford Bridge, raporton Daily Mail. Spanjolli ka pasur një sezon të vështirë dhe është raportuar se do të largohet nga Chelsea në fund të sezonit, por Blutë e Londrës janë të...

Skandaloze: Manipulohet shorti i Ligës së Kampionëve, zbulohen çiftet çerekfinaliste

0
Teori konspirative pretendojnë se drejtori i UEFA-s aksidentalisht ka postuar në rrjetet sociale një foto, ku shfaqet një listë me katër çifte skuadrash, për ta fshirë më pas menjëherë. Ai dokument në foto titullohej “Shorti i Çerekfinaleve të UEFA Champions...

Formacionet zyrtare: Manchester City-Burnley

0
Manchester City do të përballet me Burnleyn në Kuadër të Kupës FA. Djelmoshat e trajnerit Pep Guardiola janë favorit për të triumfuar në këtë takim. City ka arritur të shkoj në finale në EFL Cup dhe synon që këtë sukses ta...

Modric i sinqertë: Atmosfera në zhveshtore është katastrofale

0
Futbollistët e Realit, mbrëm u turpëruan duke u mposhtur nga CSKA e Moskës në gjiron e dytë të Ligës së Kampionëve. Pakënaqësinë e ka shprehur edhe Luka Modric, i cili ka bërë të ditur se skuadra e tij duhet të...

Lista me 14 emrat që Barcelona mund t’i transferojë

0
Katalunasit nuk regjistrojnë fitore në katër ndeshjet e fundit në La Liga dhe kjo ka n çitur një shqetësim në kampin e tyre. Tek yjet e skuadrës si Pique (31), Busquets (30), Suarez e Rakitic (31) ka filluar  që mosha...

Malcolm është futbollist i ri i Barcelonës

0
Katalunasit ia “vodhën” lojtarin Romës, me klubin verdhekuq që e kishte zyrtarizuar marrëveshjen me Bordeaux, por kjo e fundit bllokoi akordin, përcjellë “Lajmi.net”. Malcolm do të ketë pagë prej 3.5 milionë eurosh. Mirëpo interesant është fakti që klauzola për shitjen e...

Juventus-Inter me 9 mars? – Ja përgjigjia e Marottas

0
Beppe Marotta, drejtori i Interit, rikthehet të flasë për ndeshjen Juventus-Inter në Radio Anch'io, duke komentuar mundësinë e luajtjes së supersfidës (së planifikuar për dje, por e shtyrë) më 9 mars. “Mësova për këtë hipotezë nga mediat, do të kishte...

Formacionet zyrtare: Watford-Liverpool

0
Liverpooli është mysafir i Watfordit për ndeshjen e javës së 13-të në Ligën Premier. Nga 12 xhirot e mëparshme, Redsat kanë arritur nëntë fitore, tri barazime dhe asnjë humbje, dhe mbajnë vendin e dytë në tabelë me 30 pikë, dy...
17,352FansLike