Reklama
Home Futboll Page 3

Futboll

Sterling komenton zërat që e lidhin me Realin

0
Raheem Sterling është njëri nga objektivat kryesor të Real Madridit për afatin kalimtar veror. Sulmuesi anglez po kërkohet prej kohësh nga Los Blancos me trajnerin Zinedine Zidane që e vlerëson jashtëzakonisht shumë. Mediat angleze dhe ato spanjolle kanë raportuar vazhdimisht për...

Klopp: Këto janë të rejat për Shaqirin

0
Liverpool duhet të vazhdojnë të jenë të durueshëm me Xherdan Shaqirin, i cili nuk është ende në dispozicion për t’u stërvitur me shokët e skuadrës. Shaqiri nuk është paraqitur për ‘The Reds’ që nga 11 janari për shkak të një...

Trajneri i Eibarit ofendon keq: “Messi është një bastard”

0
Barcelona do të ketë dy ndeshje shumë të rëndësishme, teksa ditën e nesërme do të luajë me Eibarin në kampionat, ndërsa në mesajvë do të përballet me Napolin, në Ligën e Kampionëve. Pikërisht për këtë arsye, mediat spanjolle shkruajnë se...

Ibra nuk duron dot më, shikoni çfarë i bën Paketës pas ndeshjes me Torinon

0
Milani mposhti Torinon me rezultatin 1-0 në fundjavën që lamë pas, një ndeshje nga e cila sulmuesi Ibrahimoviç u largua tepër i irrituar. Pikërisht sipas asaj që shkruan “Tuttosport”, shkak që suedezi ishte i mërzitur ishte bërë braziliani Paketa. Thuhet...

Trajneri i Danimarkës: Eriksen refuzoi Unitedin , Realin dhe Barcelonën për Interin

0
Trajneri i Kombëtares së Danimarkës, Age Hareide e ka zbuluar që mesfushori i Interit, Christian Eriksen e refuzoi transferimin te Manchester Unitedi këtë sezon. Eriksen u largua nga Tottenham për Interin muajin e kaluar në fund të afatit kalimtar për...

Messi pyetet nëse do të pasonte te Ronaldo po të luanin në një skuadër

0
Lionel Messi ka lënë mënjanë rivalitetin e tij të ashpër me Cristiano Ronaldon duke sugjeruar se ai do të pasonte tek ai nëse ata do luanin në të njëjtën skuadër. Kapiteni 32-vjeçar i Barcelonës ka pasur një rivalitet të nxehtë...

Lajme të mira për Zidane, kompletohet Reali para përballjeve me Cityn dhe Barcelonën

0
Pesë ditë para takimit të Ligës së Kampionëve me Manchester City dhe nëntë para El Clasicos kundër Barcelonës, Zinedine Zidane ka skuadra e tij të plotë në dispozicion. Në qoftë se nuk ka ndonjë dëmtim në ditët në vijim, trajneri...

Erling Haaland zgjidhet lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

0
Erling Haaland është vlerësuar maksimalisht për paraqitjen e tij të fundit në Ligën e Kampionëve në mesjavë. Borussia Dortmundit ka marr një fitore të madhe në shtëpi ndaj Paris Saint-Germain me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë të 1/8-tës në...

Plani i Juventusit për të rikthyer Pogban në Torino

0
Tashmë është një fakt se Juventus dëshiron rikthimin e Paul Pogbas në Torino. Mesfushori francez ka disa muaj që po qëndron jashtë fushes shkaku i një lëndimi, dhe gjatë kësaj kohe e ardhja e tij është diskutuar jo pak. Ish skuadra...

Haaland zbulon emrin e idhullit të tij në futboll

0
Erling Haaland është njeriu i momentit në futbollin evropian. Sulmuesi 19 vjeçar norvegjez ka shënuar 39 gola këtë sezon në të gjitha garat, duke gjetur rrjetën dy herë në ndeshjen e fundit që Borussia Dortmund e fitoi 2:1 kundër PSG...
Reklama
Reklama
17,433FansLike